ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Çaya ya da kahveye bir misafir beklediğinizde, çocuklarınıza ya da sevdiklerinize sürpriz yapmak istediğinizde ya da yalnızca canınız tatlı bir şeyler yemek istediğinde sizlere dakikalar içinde yapabileceğiniz son derece pratik ve lezzetli bir tarif sunabiliriz. Yapımı ve pişirme süresi düşünüldüğünde neredeyse çayınızın demlenme süresinde yapabileceğiniz kurabiye ile hiç yorulmadan bu lezzete ulaşabilirsiniz. İşte sizin için ağızda dağılan ve lezzetiyle yiyen herkesi büyüleyen fıstıklı baklava kurabiye tarifine dair gerekli olan malzemeler, kurabiyemizin yapım aşamaları ve püf noktaları!

Fıstıklı Baklava Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler

Fıstıklı baklava kurabiyemizin yapım aşamalarına geçmeden önce bu tarif için ihtiyacımız olan malzemelerden bahsedelim Bunun için gerekli olan malzemeler şu şekilde:

  • 2 paket burçak bisküvi
  • 1 su bardağı pudra şekeri
  • 1, 5 su bardağı toz Antep fıstığı
  • 2 adet büyük boy yumurtanın beyazı (80 gram)

Üzerine ;

  • Benmari usulü eritilmiş beyaz çikolata
  • File Antep fıstığı

Tüm bu malzemeleri hazırladıktan sonra şimdi sıra geldi fıstıklı baklava kurabiyelerimizin yapım aşamalarına ve yapımı esnasında uygulamanız gereken püf noktalarına!

Fıstıklı Baklava Kurabiye Yapımı

Fıstıklı baklava kurabiyeler için ihtiyacımız olan malzemeleri sıraladıktan sonra şimdi sıra geldi kurabiyelerimizin yapım aşamalarına ve püf noktalarını açıklamaya. Bunun için öncelikle derin bir karıştırma kabı alarak 2 paket şeklinde hazırlamış olduğumuz burçak bisküvileri rondodan geçirerek karıştırma kabına alalım. Üzerine 1 su bardağı pudra şekeri, 1,5 su bardağı toz Antep fıstığı ve 2 adet büyük boy yumurtamızın beyazını ekleyerek karıştırmaya başlayalım. Tüm bu malzemeleri karıştırıp bir güzel yoğuralım. Yoğurmaya devam ettikçe malzemelerimiz birbirini daha fazla özümseyecek. Ardından elinize yapışmaması yanımıza küçük bir kaba su koyalım. Ve elimizi hafifçe ıslatarak elde ettiğimiz karışımdan ceviz büyüklüğünde kurabiyeler yapmaya başlayalım. Son olarak önceden ısıtmış olduğumuz 160 derece fırında yaklaşık olarak 5 ila 7 dakika arasında pişirelim. Pişirme süremiz tamamen fırından fırına değişiklik gösterebilir. Burada istediğimiz ölçüt kurabiyelerimizin dışının sert içinin ise yumuşacık olması. Bu şekilde pişirme aşamasını da tamamladıktan sonra ıslak dokulu bir kurabiye elde edeceğiz.

İşte fıstıklı baklava kurabiyemizin yapımı bu kadar kolay ve pratik. Deneyenler için şimdiden afiyet olsun.