Bankalara borçlu sayısı 2022’de hızla artmaya devam ediyor. Vatandaşın bankalardaki borçları katlanarak artıyor ve ödemede zorluk yaşamasına neden oluyor. Bu tablo çoğu vatandaşın bankacılık sektöründe sicilinin de olumsuz etkiliyor. Düşük kredi notu olanlarda bankalardan kredi kullanamıyor. Bankadaki kredi borçları nedeniyle düşük kredi notu olanların kredi kullanmasını sağlayacak bazı yöntemler bulunuyor. Bu yöntemler son dönemde en fazla merak edilenler arasında yer alıyor. Düşük kredi notuyla nasıl kredi alınır? İşte ayrıntılar!

Kredi ve Kredi Kartı Borçları Kapatılmalı

Bankalarda bulunan kredi ve kredi kartı borçlarının gecikmede olması, kredi sicilini olumsuz şekilde etkiler. Çünkü kredi notu olarak isimlendirilen değerlendirme, tüketicinin bankalara olan ödeme performanslarını gösteren bir veridir. Bankalar kredi ve kredi kartı başvuru değerlendirmelerinde kredi notunu da fazlasıyla dikkate alır. Dolayısıyla düşük kredi notu olduğunda bankadan kredi çekmek veya diğer ürünlerini kullanmak oldukça sıkıntılı hale gelir. Bu yüzden mevcut olan kredi ve kredi kartı borçlarını gecikmeden çıkartmak ve düzenli ödemek gerekmektedir.

Bankaların sunduğu borç transfer kredileri ise bu aşamada gerçekten önemli bir avantaj sağlıyor. Düşük kredi notu olanlar kredi borç transferiyle hem borçlarını gecikmeden çıkartıyor hem de düzenli ödeme yapabileceği makul ödeme planına sahip olacak şekilde yeniden yapılandırabiliyor.

Teminat ve Kefil ile Kredi Kullanılabilir

Düşük kredi notu olanların bankaya yapacağı kredi başvurularının onay alması açısından en etkili yöntem teminat veya kefildir. Özellikle kamu bankaları tarafından sıklıkla tercih edilen ipotekli ihtiyaç kredisi kampanyaları takip edilebilir. Ev, işyeri veya araç ipoteği ile düşük kredi notu olanlarda kredi kullanabilir.

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

ING Bank 25.000 TL Kredi Kampanyası

Ülkemizde bazı bankalar, düşük kredi notu olanlar içinde özel şartlar dahilinde kredi kullanımı sunuyor. ING Bank’ta bu bankalardan birisi olarak düşük kredi notu olanlara 25.000 TL limitli ihtiyaç kredisi sunuyor. %2 ile %2.5 seviyeleri arasında değişen faiz oranları bulunan bu ihtiyaç kredisinde tam 36 aya varan vade imkanından da yararlanılabiliyor. Üstelik düşük kredi notu olanlar, ING Bank ihtiyaç kredisini evraksız, belgesiz, kefilsiz ve teminatsız olarak kullanabiliyor.