Bankadan kredi çekmek isteyen ancak geliri olmayanlar için büyük müjde! O bankalar başvuranlara gelir belgesiz kredi veriyor. Gelir belgesi, ipotek ve kefil istemeyen bankalardan, tüm acil nakit ihtiyaçlarınız için ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Üstelik gelir belgesiz kredi veren bankaların 2022 ihtiyaç kredisi faiz oranlarındaki indirimlerinden de yararlanabilirsiniz. İşte gelir belgesiz ihtiyaç kredisi başvuru şartları ve yöntemleri!

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi Başvuru Koşulları

Vatandaş, acil nakit ihtiyacı oluştuğunda hemen bankaya başvuruyor. Ancak çoğu banka kredi başvurularında kredi siciline bakıyor ve gelir belgesi talep ediyor. Pandemi döneminde işsizlik oranlarının artmasıyla birlikte gelir belgesi bulunmayan kişiler için kredi çekmek zorlu hale geldi. Ancak bazı bankalar gelir belgesi talep etmeden ihtiyaç kredisi kullandırıyor. Bu bankalar aracılığıyla gelir belgeniz olmasa da yani çalışmıyor olsanız da ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.
Gelir belgesiz kredi veren bankalar tarafından arananlar şartlar 18 yaşını doldurmuş olmak, bankada vadesiz mevduat hesabı olması, kredi notu 1300 ile 1700 arasında olması şeklindedir. Bu şartları taşıyanlar bankaya başvuruda bulunarak, gelir belgesi olmadan da acil nakit ihtiyaçları için kredi çekebiliyor.

2022 Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Ülkemizde işsizlik oranlarının artması ve piyasa fiyatlarındaki artış nedeniyle işsiz olan vatandaşların ciddi bir nakit ihtiyacı bulunuyor. Bazı bankalar bu vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için özel koşullarda gelir belgesiz kredi veriyor. Ülkemizde gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında Akbank, TEB, İş Bankası ve ING Bank öne çıkıyor. Bu bankalar değişen ihtiyaç kredisi faiz oranları ve kredi limiti üzerinden gelir belgesi talep etmeden ihtiyaç kredisi kullandırıyor.

Gelir belgesiz ihtiyaç kredisini tüm acil nakit ihtiyaçlarınıza yönelik Akbank’tan 125.000 TL’ye, TEB’ten 100.000 TL’ye, İş Bankası’ndan 100.000 TL’ye ve ING Bank’tan 80.000 TL’ye kadar çekebilirsiniz. Gelir belgesiz kredi veren bankalar tarafından ihtiyaç kredilerinde %2.15’ten başlayan kredi faiz oranları ve 36 aya varan vade imkanı da sunuluyor. Böylelikle gelir belgeniz olmasa dahi aylık çok uygun kredi taksitleri ile acil nakit ihtiyaçlarınız için bankadan kredi kullanabilirsiniz.