Bozuk sicili olanlara müjde! Bu şartları yerine getirenler anında kredi alıyor.

Hepimizin ihtiyaçları, gereklilikleri olabiliyor ve böyle zamanlarda bankalardan yardım almak isteyebiliyoruz. Kredi çekmek günümüzde oldukça sık karşılaşılan bir davranış olsa da bunu gerçekleştirebilmek için bazı prosedürleri yerine getirmemiz gerekiyor. Kredi kullanabilmek için, kredi çekmek istediğimiz bankanın istediği şartları yerine getiriyor olabilmemiz gerekiyor. Kötü sicile sahip olmak, neredeyse bütün bankalarda bir sorun teşkil etse de artık bu durumu bir engel olmaktan çıkarmak mümkün. Size söyleyeceğimiz adımları gerçekleştirerek kötü sicil kaydına sahip olsanız bile istediğiniz bankadan istediğiniz miktarda kredi çekebilirsiniz. Buyurun, başlayalım!

Kredi Notunu Neler Düşürür?

atm para

Ülkemizde her vatandaşın belirli bir kredi notu vardır. Yapılan iyi ya da kötü davranışlar, bu notun yükselmesine ya da düşmesine neden olur. Kredi notu düşen vatandaşlar, kötü sicilli olarak anılırlar ve bankaların gözünde o vatandaşın itibarı sarsılabilir. Kredi kullanımında geri ödemeleri aksatmak, borç ödemelerini gerçekleştirmemek, belirli ve düzenli bir gelire sahip olmamak gibi durumlar kredi notunu düşüreceği için müşteri kötü sicil sahibi olur. Sicili bozuk olan ve kara listeye girerek hakkında yasal takip başlatılan müşteriler, 5 yıl süresince herhangi bir bankadan kredi çekemez ve kullanamazlar.

Kötü Sicile Sahip Vatandaşlar Nasıl Kredi Çekebilir?

kredi b

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Bunun birkaç farklı yolu var. Kredi notunuzu yükseltmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz böylece kötü siciliniz silinecek ve bankaların size karşı olan güvenleri tekrar güçlenecektir.

Yüksek Gelir Beyanı Yapmak

Kredi kullanabilmek için bankaların göz önünde bulundurduğu neredeyse en büyük şart, düzenli bir gelirin olup olmamasıdır. Eğer yüksek ve düzenli bir geliriniz varsa bu durum sizin için oldukça olumlu olacaktır.

Kefil Göstererek Yardım Almak

Bankaların size olan güvenini yeniden sağlamak için kredi notunuzu yükseltmeniz gerekmektedir. Eğer şu an kredi notunuz düşükse ve buna rağmen kredi kullanmanız gerekiyorsa, kredi notu yüksek ve bankaların güvenini kazanmış bir müşteriyi kendinize kefil gösterebilirsiniz.

Teminat Göstermek

Kredi kullanmak için yapabileceğiniz son adım teminat göstermek. Üzerinize kayıtlı olan gayrimenkul, araç, tarla gibi unsurları kredi almak istediğiniz bankaya teminat göstererek kredi çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.