Bankalar kredi başvurularında öncelikli olarak gelir ve kredi notu durumuna bakmaktadır. Son yıllarda bankalara olan borçların artmasıyla birlikte çoğu kişinin kredi notu düşük seviyelerde bulunuyor. Bu kişilerin bankalardan kredi kullanabilmeleri ise oldukça zorlu oluyor. Çünkü bankalar, düşük kredi notu olan kişilerin kredi başvurularına onay vermiyor. Düşük kredi notu olanların kredi çekebilmek için kredi sicilini düzeltmeleri gerekiyor. Bununla birlikte günümüzde bazı bankalar tarafından acil nakit ihtiyacı olan düşük kredi notuna sahip kişilere kredi kullandırabiliyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Kredi Notu Düşük Kişiler Nasıl Kredi Alabilir?

Eğer bankalara mevcut kredi veya kredi kartı borcunuz bulunuyor ve borcunuz gecikmedeyse kredi siciliniz olumsuz şekilde etkileniyor. Kredi sicilinizin olumsuz şekilde etkileyen bankalara olan borçlarınız kredi notunuzu da düşürüyor. Eğer kredi notunuz düşük ise bankaların kredi ve kredi kartı ürünlerine yapacağınız başvurulara onay verilmez.

Düşük kredi notunuz bulunuyorsa kredi çekebilmek için öncelikle kredi notunuzu düzeltmeniz gerekir. Bunun için mevcut kredi borçlarınızı ödemeniz veya yeniden taksitlendirmelisiniz. Yeniden taksitlendirdiğiniz banka borçlarınızın ödemelerini en az 6 ay boyunca düzenli olarak ödemelisiniz. Bununla birlikte kefil ve ipotek gibi yöntemler ile de bankalardan düşük notuyla kredi kullanabilirsiniz.
Kredi notunuz düşük seviyede olduğundan bankalardan kredi kullanamıyorsanız, bankaların ipotekli kredi ürünlerinden yardım alabilirsiniz. Yüksek tutarlı nakit ihtiyaçlarınız ve düşük kredi notu sorunu olduğunda işyeri, konut ve arsa ipoteği göstererek, bankalardan kredi kullanabilirsiniz.

Düşük Notu Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bankacılık sektöründe genellikle düşük kredi notu olan kişilere kredi verilmemektedir. Ancak bazı bankalar tarafından özel koşullara tabii olacak şekilde düşük notu olan kişilere kredi verilebilmektedir. Günümüzde düşük kredi notunuz olmasına rağmen kredi notuna bakmadan kredi kullandıran bankalar bulunuyor.  Kredi notunuz düşük olsa da kredi kullanabileceğiniz bankalar;

  • Akbank düşük kredi notu olan kişilere 10.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli kredi sunuyor. Bu kredi de uygulanan kredi faiz oranı ise %2.80 olarak belirlenmiştir.
  • Halkbank düşük kredi notu olan kişilere 10.000 TL’ye kadar %1.71 kredi faiz oranı üzerinden kredi kullandırıyor. 10.000 TL limitli kredi kullanımında aylık taksit tutarınız 395.61 TL olur.