Bankacılık sektöründe kredi kullanmak isteyenlerin başvurularında ilk olarak kredi notuna bakılmaktadır. Kredi notu düşük olduğunda bankadan kredi kullanmak olanaksız olabiliyor. Ülke ekonomisindeki olumsuzluklar nedeniyle banka borçları arttığından çok fazla vatandaşın kredi notu düşük oluyor. Bu nedenle de çoğu vatandaş kredi notu düşük kişiler kredi veren bankalar konusunda araştırma yapıyor.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Kredi Notu Düşük Olanlar Kredi Kullanabilir Mi?

Bankacılık sektöründe eğer kredi not düşük ise tüketicinin kredi kullanma şansı oldukça azalıyor. Bu durumda tüketicilerin yapması gereken en önemli şey kredi notunu tekrar yükseltmek oluyor. Ancak bankacılık sektöründe düşük kredi notunu yükseltebilmek için mevcut kredi borçlarının kapatılması, banka borçlarının gecikmeden çıkartılması, düzenli ödeme periyodu oluşturulması gerekiyor. Bu tip işlemler ortalama olarak 6 aylık bir periyodu kapsıyor. Bu durumda acil harcamalar için nakit ihtiyacı oluştuğunda düşük kredi notu olan vatandaşlara büyük zorluk yaşatıyor.

Türkiye’de bazı bankalar ise gelir belgesiz bir şekilde düşük kredi notu olan kişilere de kredi kullanım desteği sunuyor. Böylelikle kredi notu düşük olan tüketicilerde acil nakit ihtiyaçları için bankalardan avantajlı koşullara sahip kredi kullanımı gerçekleştirebiliyor.

Fibabanka 40.000 TL İhtiyaç Kredisi

Türkiye’nin en yeni bankalarından Fibabanka tarafından düşük kredi notu olanlara kredi kullanımı sağlanıyor. Fibabanka tarafından sunulan ihtiyaç kredisinde gelir belgesi ve kredi notu şartları bulunmuyor. Böylelikle tam 36 aya varan vade imkanıyla tam 40.000 TL limitli ihtiyaç kredisi kullanılabiliyor. Üstelik herkese uygun özel ödeme koşullarının sunulduğu ihtiyaç kredisinden çok uygun taksit tutarları olacak şekilde yararlanılabiliyor.

Garanti BBVA 25.000 TL İhtiyaç Kredisi

2022 yılında kredi notu düşük kişilere kredi veren bankalar arasında GarantiBBVA’da yer alıyor. Garanti BBVA, son 3 aydır sigortalı olarak çalıştığını belgeleyen kredi notu düşük olan kişilere de kredi kullandırıyor. Garanti BBVA tarafından sağlanan bu özel ihtiyaç kredisinde 25.000 TL üst limit bulunuyor. 25.000 TL’ye kadar olan acil nakit ihtiyaçlarında gelir durumuna göre düzenlenecek ödeme planı ve avantajlı faiz oranları ile kredi kullanımı gerçekleştirilebiliyor.