Kredi notu düşük olduğunda bankadan kredi çekebilmek olanaksız olabiliyor. Böyle bir durumda acil harcamaları için bankadan kredi kullanamayabiliyor. Böyle bir durumda kredi notu düşük olan kişilerin, bankadan kredi kullanabilmesi için kredi notunu yükseltmesi gerekiyor. Peki düşük kredi notu nasıl yükseltilir? Kredi notu düşük olduğunda hangi bankadan kredi kullanılabilir?

Düşük Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi notunun düşük olması, bankacılık sektöründeki kredi ve kredi kartı gibi kredili ürünlerden yararlanma şansını önemli oranda düşürmektedir. Özellikle kredi notu odlukça düşük olan kişilerin bankalardan kredi alabilmeleri pek mümkün olmuyor. Böyle bir durumda düşük kredi notunu yükseltme yöntemleri konusunda hassas bir şekilde hareket edilmesi gerekiyor. Düşük kredi notu düşükken yapılacak kredi başvuruları onay almayacağından, onay almayan kredi başvurusu nedeniyle kredi notunun daha da düşmesi söz konusu olabilir.

Söz konusu hususlar nedeniyle uzmanlar düşük kredi notunu yükseltmeden başvuru yapılmamasını veya düşük kredi notu veren bankaları iyice belirleyerek, başvuru yapılması gerektiğini belirtiyor. Düşük kredi notu olan kişilerin öncelikli olarak kredi notunu yükseltmek için bankalara olan kreşi borçlarını ödemesi gerekiyor. Bu noktada bankaların sundukları borç transfer kredisi ve yeniden yapılandırma gibi fırsatlar değerlendirilebilir. Bu şekilde kredi notunun düzene sokulması ve gecikmeden kredi sicilinin olumsuz etkilenmesinin önüne geçilebilir.

Kredi notunun yükseltilebilmesi için bir diğer önemli öneri ise uzmanlara göre bankalardan düşük limitli kredi veya kredi kartı kullanımlarıdır. Düşük limitli olduğundan aylık taksit ödemeleri ekonomik olacak ve düzenli ödeme yapılması halinde ödeme performans düzeltilebilecektir. Böylelikle kredi notu da yükseltilebilecektir.

Türkiye’de Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Günümüzde ekonomik sıkışıklığın genel olarak yaşandığı bu dönemde düşük kredi notu olanlara kredi veren bankalar bulunuyor. Bu bankalar kredi notuna bakmaksızın gelir belgesi, ipotek talep ederek veya hiçbirini talep etmeyerek, kredi kullandırıyor.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!
  • Aktif Bank N Kolay Kredi evrak ve kefil istemeden 40.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi veriyor.
  • CEPTETEB evrak ve kefil istemeden 50.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi veriyor.
  • Enpara evrak ve kefil istemeden 80.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi veriyor.

Bu bankalar tarafından düşük kredi olanlara verilen ihtiyaç kredilerinde kredi faiz oranları ise özel olarak belirlenmektedir.