PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Kredi almak, ihtiyaç zamanlarında her vatandaşın kullanabileceği bir hak. Ülkemizdeki sayısız banka tarafından sunulan bin bir çeşit kredi, bize ilaç gibi gelse de bazen durumlar değişebiliyor. Bankalar, vatandaşlara kredi verebilmek için bazı şartlar arayabiliyorlar. Bu şartların en önemlilerinden biri kötü sicile sahip olmamak. Kötü sicile sahip vatandaşlar, bankaların sunmuş olduğu kredi fırsatlarından ne yazık ki bazen yararlanamıyorlar. Kötü sicile neden olan davranışların bazıları; geri ödemeleri geciktirmek, borçları ödememek ve düzenli bir gelire sahip olmamak oluyor. Her ne kadar kötü sicile sahip olmak kredi almanın önünde bir engel teşkil etse de sizin için sıraladığımız maddeleri uyguladığınızda kötü sicile sahip olsanız bile siz de anında 50 bin TL'ye varan kredi fırsatından yararlanabilirsiniz. İşte detaylar!

Düzenli Bir Gelire Sahip Olmak!

KREDİ PARA

Bankaların müşterilerinde aradığı en önemli özelliklerden birisi düzenli bir gelire sahip olmak. Bankaların vatandaşlara güvenini sağlayabilmek için bu gelirin olması gerekiyor. Düzenli bir geliri olan vatandaşlar, çekecekleri kredilerin geri ödeme aşamasını gerçekleştirecekleri noktasında bankalara güven veriyorlar. Bu  nedenle kötü sicile sahip olsanız bile düzenli bir gelirinizin olması çok önemli.

Kefil Göstermek!

kefil

Kötü sicile sahip vatandaşların kredi notları da oldukça düşüktür ve bu nedenle kredi kullanımı gerçekleştiremezler. Böyle zamanlarda kredi notu yüksek olan ve kötü sicili bulunmayan bir yakınınızdan size kefil olmasını isteyebilirsiniz. Bankalar, kredi verme aşamasında, gösterilen kefillere oldukça önem verirler. Siz de bankaların güvenini kazanmış bir tanıdığınızdan bu noktada yardım isteyebilirsiniz.

İpotek Ettirmek!

konut-1

Son maddemiz ipotek ettirmek. Bankaların kara listesindeyseniz ve kötü sicile sahipseniz yapabileceğiniz en garanti yöntemlerden birisi elinizde bulunan gayrimenkulleri ipotek ettirmek olacaktır. Alacağınız kredinin karşılığında sahip olduğunuz konut, araç ya da arsayı kredi almak istediğiniz bankaya ipotek ettirerek bankaların güvenini kazanabilirsiniz.

Unutmayın! Kredi notunu yükseltebilmek ve kötü sicili silmek için düzenli bir gelir sahibi olarak, alınan kredileri geciktirmeden zamanında ödemek, geri ödeme planına sadık kalmak ve bankaların sistemini göz önünde bulundurmak oldukça önemli.