Bankalara borçlu sayısının her geçen gün artmaya devam ettiği 2022 yılında, çoğu vatandaşlar banka borçları nedeniyle düşük kredi notuyla mücadele ediyor. Bankacılık sektöründe kredi başvurularında ilk bakılan kriter olan kredi notunun düşük olması, kredi çekmeyi zorlaştırıyor. Ancak vatandaşlar o bankalara kredi başvurusu yaptıklarında kredi notu düşük olsa dahi kredi kullanabiliyor. Peki kredi notu düşük kişilere kredi veren bankalar hangileri? Kredi şartları neler? Detaylar haberimizde!

Kredi Notu Düşük Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

Bankacılık sektöründe tüketicilerin kredi borçlarını ödeme performans ve potansiyellerini belirlemek üzere Kredi Kayıt Bürosu(KKB) tarafından kredi notu değerlemesi yapılıyor. Bu kapsamda kredi borçları bulunan ve gecikme yaşayan kişilerin kredi notlarında da düşüş yaşanıyor. Kredi notu düştüğünde de bankadan kredi kullanmak istendiğinde onay alınamayabiliyor. Ancak Türkiye’de artık bazı bankalar kredi notu düşük olsa dahi tüketicilere kredi kullanma fırsatı veriyor. İşte kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar!

Fibabanka İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Fibabanka, ihtiyaç kredisi ürününe başvuruda bulunan tüketicilerden gelir belgesi ve kefil talep etmiyor. Ayrıca banka tarafından kredi başvuru değerlendirmelerinde kredi notuna da bakılmıyor. Böylelikle kredi notu düşük olduğu için bankacılık sektöründe daha riskli tüketici grubunda yer alıyor olmasına rağmen Fibabanka’dan ihtiyaç kredisi kullanabilme şansına sahip olabiliyor.  Fibabanka’nın düşük kredi notu olanlar için sunduğu ihtiyaç kredisinde 36 aya varan vade, kişiye özel faiz oranları ve esnek ödeme planları bulunuyor.

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Enpara İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Türkiye’nin ilk dijital bankacılık platformu Enpara, düşük kredi notu olanlara da kredi kullanabilme imkanı sunuyor. QNB Finansbank, düşük kredi notu olanlar için maksimum 10.000 TL limitli olacak şekilde 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi sunuyor. Üstelik tüketicilerin gelir durumlarına orantılı olacak çok avantajlı ve esnek ödeme planı seçenekleri de sunuyor.

Garanti BBVA Düşük Kredililere İhtiyaç Kredisi

Garanti BBVA’da düşük kredi notu olanların kredi başvurularını onaylıyor. Ancak kredi başvurularında tüketiciden son 3 aydır sigortalı olarak çalışması şartını karşılamaları talep ediliyor. Bu şartı sağladıklarında tüketicilere 40.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçları için 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullandırıyor.