Dünyanın gelişmiş ülkelerinde olduğu gibi Türkiye’de de enflasyon hızla yükselmeye devam ediyor. Artan enflasyonun beraberinde getirdiği hayat pahalılığı, ihtiyaçları ve dolayısıyla acil nakit ihtiyacını da arttırıyor. Bu durum karşısında vatandaşlar bankalara koşsa da, mevcut kredi borçlarından dolayı düşen kredi notları nedeniyle kredi kullanamıyor. Ancak acil nakit ihtiyacı oluşan düşük kredi notu olan vatandaşların yardımına yine bankalar yetişti. İşte düşük kredi notu olanlara kredi veren bankalar ve kredi koşullarının detayları!

Kredi Notu Düşük Olanlar Kredi Kullanabilir Mi?

Bankacılık sektöründe tüketicinin borç ödeme performansını ve risklerini belirlemek üzere kredi notu sistemi uygulanmaktadır. Bu nedenle bankalara olan gecikmeli kredi borçlarından dolayı kredi notu düşen vatandaşlar, kredi başvurusunda bulunduklarında onay alamıyorlar. Bu durumda acil nakit ihtiyacı olan ancak kredi notu düşük olduğu için kredi kullanamayan vatandaşları ekonomik açıdan zora sokuyordu. Türkiye’de bazı bankalar kredi notu düşük olan kişilere de uygun koşullarda kredi veriyor. Peki Türkiye’de kredi notu düşük kişilere kredi veren bankalar hangileri?

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Vakıbank Kredi Notu Düşük Olanlara 30.000 TL Kredi

Türkiye’nin kamu bankası Vakıfbank’ta, kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Üstelik Vakıfbank’ın ihtiyaç kredisinde kredi notu düşük olsa dahi tüketicilere tam 60 aya varan vade imkanı sunuluyor. Bu krediden yararlanılabilmesi için ise sadece son 1 yıldır sigortalı olarak çalıştığını belgelemek yeterlidir.

Garanti BBVA 40.000 TL İhtiyaç Kredisi

Garanti BBVA, kredi notu düşük olan kişiler için tam 40.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi sunuyor. Tüketicilerin kredi notu düşük olsa dahi Garanti BBVA’dan ihtiyaç kredisi kullanabilmesi için aranan tek şart ise son 3 aylık periyotta sigortalı olarak çalıştığını belgelendirmesidir. Bu şartı sağlayanlar 36 aya varan vade ve düşük faiz oranları üzerinden ihtiyaç kredisi kullanabiliyor.

QNB Finansbank 10.000 TL İhtiyaç Kredisi

Son yıllarda bankacılık sektöründe 10.000 TL altındaki kredi başvurularında kredi notu düşük olanlara da önemli kolaylıklar sağlanıyor. Bunlardan birisi de QNB Finansbank tarafından sunulan 10.000 TL üst limitli ihtiyaç kredisidir. Kredi notu düşük olanlar QNB Finansbank’tan 10.000 TL üst limitli ve gelir seviyesine uygun düzeylerdeki kredi faizleriyle 36 aya varan vadeli ihtiyaç kredisi kullandırıyor.