Bankacılıkta kredi başvurusu yapanlara ilişkin değerlendirmelerde kredi notu önemli bir rol üstleniyor. Kişinin ödeme performansını ortaya koyan kredi notu, kişinin bankalara borçları bulunuyor ise düşüyor. Ekonomideki olumsuz gidişat nedeniyle gecikmeli kredi borcu olanlar, kredi notu düştüğü için kredi çekemiyor. Peki tüketiciler kredi notunu nasıl yükseltilir? Kredi notu düşük olanlar kredi kullanabilir mi? Sorularının yanıtları haberimizde!

Kredi Notu Düşük Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

Bankacılık sektöründe “Kredi Kayıt Bürosu(KKB)” tarafından müşteri ödeme performansı ve gelir durumu üzerinden bir kredi derecelendirmesi uygulanır. Kredi notu olarak isimlendirilen bu derecelendirme ne kadar düşük ise bankadan kredi kullanma şansı da o kadar azalıyor. Uzun yıllardır kredi notu düşük olduğu için kredi başvuruları onaylanmayan tüketiciler, 2022’de ekonomide yaşanan olumsuz gidişat nedeniyle acil nakit ihtiyaçları için düşük kredi notuna kredi veren bankaları araştırıyor. Türkiye’de bazı bankalar tüketicilere kredi notu düşük olsa dahi kredi veriyor. İşte düşük kredi notuna kredi veren bankalar!

Vakıfbank 36 Ay Vadeli Kredi

Türkiye’nin kamu bankası Vakıfbank, 2022 yılında kredi notu düşük olanlar içinde ihtiyaç kredisi kullanma desteği sunuyor. Üstelik 36 aya varan vade imkanının ve kişinin gelir durumuna göre düzenlenen esnek ödeme planı seçenekleri de bulunuyor. Vakıfbank kredi notu düşük olanlara kredi kullanımında son 12 aydır sigortalı olarak çalışma şartını uygulamaktadır.

Bunun yanı sıra Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi de sunuyor. Üzerine kayıtlı gayrimenkulü bulunan ancak kredi notu düşük olanlar ipotekli ihtiyaç kredisiyle hem kolayca hem de yüksek limitli ihtiyaç kredisi kullanabiliyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Garanti BBVA 40.000 TL İhtiyaç Kredisi

Garanti BBVA tarafından sunulan yeni ihtiyaç kredisine yapılan başvurular, kredi notu düşük olsa dahi kabul ediliyor. Garanti BBVA, son 3 aydır sigortalı olarak çalıştığını belgeleyebilen tüketicilere kredi notu düşük olsa dahi tam 40.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçları için kredi kullanma hakkı sunuyor. Üstelik 3 ay erteleme desteğinin de bulunduğu bu ihtiyaç kredisinde ödemesiz dönemde dahil olacak şekilde toplam 36 aya varan vade imkanından da yararlanılabiliyor.