Şehir sularının içerisinde bulunan kireç nedeniyle cam eşyalarımız ve özellikle de sık sık yıkanan bardaklarımızda zaman içerisinde çizilmeler, sararmalar ve matlaşmalar görmeye başlarız. Hızla ilk günkü parlaklığını gideren bardaklarımızın bu görünümü ise hepimizi rahatsız eden durumların başında geliyor. Öyle ki artık bu bardakları kullanmak, onlarla su ya da başka bir şey içmek asla içimizden gelmiyor. Peki böylesi bir durumda bardaklarınızı atıp tamamını kısa bir süre sonra yenilemek zorunda mısınız? Elbette hayır. Biraz sonra size sunacağımız alternatif önerileri uygulayarak sizler de rengi solan bardaklarınızı yeniden parlatabilir ve ilk günkü ışıltısına yeniden kavuşturabilirsiniz. İşte bardaklarınız için tavsiyeler!

Bardaklarınızı Parlatın!

Bardaklarınızın şehrin kireçli sularından dolayı matlaştığını ve sarardığını düşünüyorsanız ve bundan da şikayetçiyseniz bu durumda sirkeden yardım alabilirsiniz. Matlaşan ve sararan bardaklarınızı yaklaşık 5 dakika kadar beyaz sirkeye koyabilir ve bu şekilde beklettikten sonra bol su ile durulayıp kurulayabilirsiniz. Sirkenin bardaklarınızı yeniden eski ışıltısına kavuşturduğunu göreceksiniz.

Işıltılı Bardaklar İçin Farklı Öneriler

Matlaşan ve sararan bardaklardan kurtulmak ve eskisi gibi ışıl ışıl bardaklarınıza yeniden kavuşmak istiyorsanız öncelikle yukarıda bahsettiğimiz sirke uygulamasını deneyebilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer bardaklarınız yeniden matlaşıyor ya da ışıltısını kaybediyorsa bu durumda deterjanınızı değiştirmeyi deneyebilirsiniz. ancak kullanacağınız deterjanın fosfat içermemesine dikkat etmelisiniz. Hatta eğer sularınız çok sert akmıyorsa bu durumda makinenizde kullanmış olduğunuz deterjanın miktarını da azaltabilirsiniz. Yine aynı şekilde bulaşıklarınızı yıkarken makinenizde parlatıcı kullanmayı ihmal etmeyin. Bunun için sık sık makinenizin uyarılarını dikkate alın ve parlatıcınız biter bitmez yeniden ekleyin. Kullanacağınız bulaşık parlatıcısının katı ya da sıvı formda olmasının herhangi bir önemi de yok. İstediğiniz formda parlatıcı kullanmanız mümkün. Eğer makinenizin parlatıcısı bitmişse ve evde de parlatıcınız kalmamışsa bu durumda makinenizi çalıştırmadan önce yine beyaz sirke ekleyebilirsiniz. Deterjanınızı koyduktan sonra bulaşıklarınızın üzerine dökeceğiniz bir miktar sirke, bulaşıklarınızın makineden daha parlak çıkmasına neden olacaktır.

Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!

Siz de tüm bu tavsiyelerimizi deneyerek bardaklarınızın eskisine göre daha parlak olduğunu ve ilk günkü ışıltısına kavuştuğunu göreceksiniz.