Geçtiğimiz gün Bartın Amasra'da meydana gelen maden patlaması tüm ülkeyi yasa boğdu. TTK Amasra İşletmesi'nde meydana gelen patlamada 41 işçi hayatını kaybederken 11 işçi de yaralı olarak kurtarılabildi. Patlamanın hemen ardından açıklamalarda bulunan yetkililer ölen kişilerin isimlerini de açıkladılar. Bununla beraber patlamada hayatını kaybeden 28 kişinin fotoğrafı ortaya çıktı. Gören herkesi derinden etkileyen fotoğraf, 28 işçinin çekildikleri son fotoğraf.

bartin-maden

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Yetkililer Sayıları Açıkladı

Geçtiğimiz gün Bartın'ın Amasra ilçesinde bulunan TTK Amasra İşletmesi'nde meydana gelen grizu patlamasına ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 40 kişinin hayatlarını kaybettiğini söylemişti. Ardından bölgeye intikal eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, patlamada hayatını kaybedenlerin sayısının 41'e yükseldiği bilgisini paylaştı. Valilikten patlamaya ilişkin yapılan açıklamaya göre ise patlamanın yerin 300 metre altında olduğu bildirildi. Ayrıca Bartın Valisi Nurtaç Arslan, patlamanın hemen ardından olayın meydana geldiği Amasra TTK Müessese Müdürlüğü'ne gelerek maden ocağından çıkan işçilerle konuştu. Ocaktan çıkan işçilerden birisi yaşadıklarını şu şekilde anlattı: 'Hiçbir şey bilmiyoruz. Toz duman oldu, ne olduğunu bilmiyoruz, gözükmedi. Kendi imkanlarımla çıktım. Patlama büyük ihtimalle de tam olarak, yani biz biraz geride olduğumuzdan dolayı sadece basınç oldu. Basınçtan dolayı toz kütlesi oldu, göz gözü görmedi.' Son olarak da Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan bir açıklamaya göre, Bartın'ın Amasra ilçesindeki taş kömürü maden ocağında meydana gelen patlamaya ilişkin derhal soruşturma başlatıldığı ve olaya dair 3 Cumhuriyet savcısının görevlendirildiği kaydedildi.

3 Gün Önce Sendika Toplantısına Katılmışlardı

Maden ocağında meydana gelen patlamadan üç gün önce işçilerden bazıları sendikanın yapmış olduğu bir toplantıya katılmışlardı. Bu toplantıda kazada hayatını kaybeden madencilerin de birlikte oldukları ortaya çıktı. Sendikanın toplantısında bulunan 28 işçi bir arada son kez fotoğraflandılar. Bu işçilerin isimleri ise şöyle: "Remzi Özçelik, Yasin Çelik, Rasim Bulut, Orhan Altun, Ali Doğru, Selçuk Ayvaz, Mehmet Kara, Aziz Köse, Ercan Akdeniz, Enes Aydın, Murat Ergin, Rıdvan Acet, Fikret Kansız, Mustafa Çelik, Deniz Baykal, Ramazan Özer, Şuayip Okul, Yener Saygın, Berkay Pınarcıoğlu, Gökhan Mercan, Emrah Kaval, Serkan Nakaş, Sabri Akdere, Murat Öztan, Serhat Kahraman, Suat Demirkıran, Güldal Serenli ve Emrah Kaya” yer aldı.