Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor! Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor!

Dünyanın farklı yerlerinde birbirinden farklı oldukça değişik yasaklar bulunuyor. Ülkeden ülkeye değişen kültür farklılıkları nedeniyle ortaya çıkan yasaklar da birbirinden farklı. İşte okuduğunuzda sizi şaşırtacak olan ve kulaklarınıza inanamayacağınız bazı tuhaf yasaklar!

Her Yerde Sakız Çiğnemeyin!

Dünyadaki en değişik yasaklardan birisini duymaya hazır mısınız? Singapur'da sakız çiğnemek yasak. Bunun nedenini araştırdığımızda karşımıza farklı birçok neden ve rivayet çıkıyor. Bu rivayetlerden birisi bir vatandaşın yere attığı sakız yüzünden metronun arızalanmış olması. Bir başka rivayete göre de yerlere atılan sakızların çevre kirliliğine neden olması. Sonuç olarak artık hangisi doğru bilemiyoruz ama Singapur'a gittiğinizde sakın yolda sakız çiğnemeyin.

Halılarınızı Çırpmayın!

Aslına bakarsanız son zamanlarda bizim ülkemizde de yasaklanmaya başlayan temizlik türlerinden birisi halı silkmek. Birleşik Krallık'ta sabah 8'den önce paspaslarınızı silkebilirsiniz ama halı silkemezsiniz. Eğer oralarda yaşıyorsanız sakın temizlik yaparken halılarınızı silkmeye kalkmayın.

Bebeğiniz Varsa Dikkat!

Birçoğumuz bebeklerimizin yürümeye alışması için bebek yürüteci kullanmışızdır. Hatta dünyanın hemen hemen her yerinde kullanılan bebek yürüteçleri Kanada'da aynı şekilde düşünülmüyor. Çünkü Kanadalılara göre bebek yürüteçleri bebeklerin zihinsel gelişimini yavaşlatıyor. Bu nedenle Kanada'ya giderseniz sakın bebeğinizin yürüteciniz de boş yere yanınızda taşımayın. Çünkü yasak.

O Ülkede Topuklu Ayakkabılara Veda Edin

Eğer Yunanistan'da tarihi ören yerlerini gezmeyi düşünüyorsanız topuklu ayakkabılarınızı evde bırakırsanız iyi olur. Çünkü tarihe ve kültüre son derece önem veren Yunanistan'da tarihi mekanlara topuklu ayakkabılarla girmek yasak. İlk etapta kulağa tuhaf gelse de kızmayın, oldukça mantıklı bir karar. Çünkü topuklu ayakkabılarla antik kentleri tahrip edebilirsiniz.

O Ülkede Sakın Köpekleri Azarlamayın!

Köpekleri zaten normalde azarlamayın. Ama eğer yolunuz İsviçre'ye düşmüşse orada daha da dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü ülkede havlayan köpekleri azarlamak yasak. Öyle ki, İsviçre'de bir köpek size havlasa bile onlara karşı nazik davranmaya devam etmeniz gerekiyor.

Tam İtalya'ya Uygun Hareket

Dünyanın en neşeli insanları ve en neşeli kültürü nerededir diye sorarsak İtalya muhtemelen ilk sıraları kapacak olan ülkelerden birisi olur. Öyle olunca da İtalya'nın Milano şehrinden muazzam bir yasaktan bahsedebiliriz. Milano'da uzun yıllardır geçerli olan bir yasaya göre cenazeye katılanlar ya da hastanede çalışanlar hariç şehirde somurtmak yasak.