Çok Sayıda şehirde bekçi açığı bulunuyor. Uzun zamandır bu açığın kapatılması için alım yapılacağı duyurulmuştu. Buna karşın alımlar başlamamış ve ilgilenenlerde sürekli konuyu takip ediyordu. Nihayet bekçi alımları başladı. İŞKIR açık iş pozisyonları üzerinden, ihtiyaca göre bekçi iş ilanları sürekli veriliyor. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü web platformunda çarşı ve mahalle bekçisi işe alımları için ilanlar şu anda Ankara ve Kocaeli illeri için yapılıyor.

Çarşı ve mahalle bekçisi olarak yayınlanan bu ilanlar, kamu için değil özel sektör için yapılacak. İhtiyacın çok yüksek sayıda olduğu ve sürekli yeni ilanlar yoluyla diğer şehirler için de alımların yapılacağı belirtildi. Bekçi olmak isteyenlerin taşıması gereken koşulları okuyucularımız için araştırdık.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi Başvuru Şartları

18 ile 55 yaş arasında olan ve aşağıda listelediğimiz koşulları taşıyan herkes bekçi ilanına başvurabiliyor.

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Çarşı ve Mahalle Bekçisi Genel Şartları

T.C. Vatandaşı olmak, İlköğretim, Lise, önlisans ve lisans mezunu olmak yurt dışı okullardan mezun olanların denklik belgesine sahip olmaları, 18 yaşını tamamlamış olmak, Fiziki şartlarda erkeklerde ve bayanlarda herhangi bir sıkıntı çıkartacak engele sahip olmaması (Engelli adaylar için gerekli şartlar ilan detaylarında belirtilmiştir). Adayların sağlık yönetmeliği şartlarını taşımları, silah taşımaya engel bir durumun olmaması, herhangi bir yüz kızartıcı suçtan ceza almamış olmaları. Başvuruda bulunulacak il içerisinde ikamet ediyor olmak.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi İlanlarına Nasıl Başvuruluyor?

İŞKUR açık iş pozisyonlarında bulunan ilanlarda yer alan linkler kullanılarak, e-devlet platformuna giriş yapılması gerekiyor. E-devlet platformuna giriş yapıldıktan sonra ilgili yönergeleri izleyerek başvurunuzu hemen yapabiliyorsunuz. İŞKIR açık iş pozisyonlarında bulunan bekçi ilanlarını takip ederek, koşulları taşıyan herkes, e-devlet şifresi sahibiyse başvurusunu hemen yapabiliyor.

Çarşı ve Mahalle Bekçi ihtiyacının, birçok şehirde ve çok sayıda olduğu daha önce belirtilmişti. Buna karşın alımlar toplu bir şekilde yapılmayacak. İhtiyaca paralel olarak, aciliyet sırasına göre şehir şehir alımlar yapılmaya devam edilecek. Bu sebeple İŞKUR açık iş pozisyonlarını sürekli takip ederek, bekçi alımı için açılan ilanlar aracılığıyla başvurularınızı yapabilirsiniz.