Acil bir misafir daveti aldığınızda, çocuklarınıza bir okul sonu sürprizi yapmak istediğinizde yada yalnızca canınız harika bir brownie keyfi yapmak istediğinde sizler için mükemmel ve oldukça pratik bir tarifimiz söz konusu. İşte sizlere kendinizi ve sevdiklerinizi şımartmanıza yardımcı olabilmek  için hem kolay hem de pratik bir çikolatalı hindistan cevizli kurabiye tarifi ve yapım aşamaları!

Pratik Çikolatalı Hindistan Cevizli Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler

Pratik çikolatalı hindistan cevizli kurabiyemizin yapım aşamaları ve püf noktalarına geçmeden önce tarifimiz için ihtiyacımız olan malzemeleri sıralayalım. Bunun için gerekli malzemeler şu şekilde:

  • 250 gram oda ısısında yumuşamış margarin veya tereyağı
  • 1 su bardağı pudra şekeri
  • 1 adet yumurta
  • 1 su bardağı nişasta
  • 3 su bardağı un

Üzerine:

Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!
  • Benmari usulü eritilmiş bitter çikolata
  • Hindistan cevizi

Tüm bu malzemeleri hazırladıktan sonra artık pratik çikolatalı hindistan cevizli kurabiyemizin yapım aşamaları ve püf noktalarına geçebiliriz.

Pratik Çikolatalı Hindistan Cevizli Kurabiye Tarifi

Yukarıda saymış olduğumuz malzemeleri hazırladıktan sonra artık pratik çikolatalı hindistan cevizli kurabiyemizin yapım aşamalarını sırası ile anlatmaya başlayabiliriz. Bunun için öncelikle derin bir karıştırma kabını alalım ve kabımıza tereyağı ya da dilediğimiz marka bir margarini, pudra şekerini ve yumurtamızı koyarak tüm bu malzemeleri güzelce karıştıralım. Ardından nişastamızı da ekledikten sonra yavaş yavaş ve azar azar unumuzu ilave etmeye başlayalım. Ancak bu esnada daha önceden elemiş olduğumuz unumuzu bir kerede koymamaya dikkat edelim ve unu eklerken yoğurmayı ihmal etmeyelim. Sonrasında hamurumuzdan fındıktan biraz daha büyük olacak şekilde parçalar alarak yuvarlayalım ve daha öncesinden yağlı kağıt sermiş olduğumuz fırın tepsisine dizelim. Akabinde önceden ısıtmış olduğumuz 180 derecelik fırına koyarak yaklaşık olarak 10 dakika kadar üzerleri çatlayana kadar pişirelim ve henüz beyazken fırından çıkaralım. Sonrasında bitter çikolatamızı da benmari usulü eritelim ve hindistan cevizimizi ayrı bir kaseye koyalım. Ve kurabiyeler tamamen soğuduktan sonra üst taraflarını ilk önce çikolataya ardından da hindistan cevizine iyice bulayalım. Kurabiyelerin üzerine bulamış olduğumuz çikolata tamamen donduktan sonra artık servise hazırlayabilirsiniz.

Deneyenler için şimdiden afiyet olsun!