Çocukların da biz yetişkinlerin de bayıla bayıla yediği tatlı lezzetlerden birisi de brownie. Çeşitli meyvelerle yapılabilen ve her yaştan seveni bol olan brownie tatlısının vişneli çikolatalısı ise gerçekten denemeye değer tatlılar arasında diyebiliriz. Peki ama bir vişneli çikolatalı brownie için illaki bir pastacıya gitmek zorunda mısınız? Elbette hayır. Ani bir misafir beklediğinizde, canınız çektiğinde ya da sevdiklerinize sürpriz yapmak istediğinizde siz de kendi olanaklarınızla kolay ve pratik bir şekilde kendi browninizi yapabilirsiniz. İşte sizin için vişneli çikolatalı brownie tarifi ve detaylar!

Vişneli Çikolatalı Brownie İçin Gerekli Malzemeler

Vişneli çilekli brownie yapmaya başlamadan önce ihtiyacımız olan malzemeleri hazırlamaya başlayalım. Bunun için gerekli olan malzemeler is şu şekilde:

  • 3 adet yumurta
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 200 gr bitter çikolata
  • 150 gr tereyağı
  • 1 paket vanilya
  • 1 su bardağı un
  • 25 adet vişne

Tüm bu malzemeleri hazırladıktan sonra ise sıra geldi borwneimizin yapım aşamalarına.

Vişneli Çikolatalı Brownie Tarifi

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz malzemeleri hazırladıktan sonra sıra geldi vişneli çikolatalı brownie tarifimizi uygulamaya. Bunun için öncelikle vişnelerin çekirdeklerini teker teker çıkartarak işe başlayalım. Vişne çekirdeklerini çıkarmak için dilerseniz çengelli iğne ya da pipetle çekirdek çıkarma yöntemlerini kullanabilirsiniz. Bunun ardından tavamıza tereyağı veya dilediğiniz marka bir margarini alalım ve kısık ateşte eritelim. Üzerine çikolatamızı ilave edelim ve ocağı kapatalım.  Bir yandan da bir kaşık yardımıyla karıştırarak çikolatamızı bu şekilde eritelim.

Diğer yandan derin bir karıştırma kabının içinde yumurta ve şekeri beyazlaşıp köpük köpük olana kadar iyice çırpalım. Tereyağlı çikolatamız soğuduktan sonra yumurtaların üzerine ilave ederek çırpmaya devam edelim. Üzerine un ve vanilyayı da ekleyerek bir kez daha çırpalım. Ardından pişirme kağıdını pastamızı pişireceğimiz fırın tepsisine güzelce yerleştirelim. Pişirme kağıdının fazlalıklarını kestikten sonra brownie harcımızı boşaltarak tepsimize yayalım. Akabinde vişneleri aralıklı olarak harcın üzerine yerleştirelim.

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Son olarak browniemizi önceden ısıtmış olduğumuz 160°C fırında yaklaşık olarak 40 dakika kadar pişmeye bırakalım. Sonrasında üzeri çatlamaya başlayan brownimizi fırından alarak dinlemek için telin üzerine yerleştirelim. Afiyet olsun!