İstihdam kurumu İŞKUR, 2022 yılında da iş arayanların umudu olmaya devam ediyor. İŞKUR, 2022 yılında Türkiye’nin her ilinde iş arayanlara güncel iş ilanları ile yardımcı oluyor. İşsizlik oranlarının artmaya devam ettiği bu dönemde İŞKUR üzerinden hem kamuda hem de özel sektörde yeni istihdam olanaklarından yararlanılabiliyor. Peki İŞKUR iş ilanlarına kimler başvurabilir? İŞKUR iş başvurusu nasıl yapılır? Güncel İŞKUR iş ilanları neler?

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

İŞKUR İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

İŞKUR, 2022 yılında herkesin kolayca iş sahibi olabilmesine yardımcı oluyor. Kurulduğu günden beri milyonlarca kişiyi iş sahibi yapan İŞKUR, 2022 ekonomik tablosunda da herkese iş sahibi olma fırsatı sunuyor. İş arayanlarla, işçi arayanları güvenli bir şekilde bir araya getiren İŞKUR’da düzenli olarak yeni ve güncel iş ilanları yayınlanıyor.

İŞKUR tarafından yayınlanan iş ilanlarına başvuruda bulunabilmek için ise mutlaka İŞKUR’a kayıtlı işsiz olunması gerekiyor. İŞKUR kayıt işlemleri ise basit bir şekilde yapılabiliyor. İŞKUR kayıt işlemleri 81 ildeki İŞKUR merkezlerinin yanı sıra web’de bulunan İŞKUR “e-şube” platformu üzerinden de yapılabiliyor. İŞKUR kaydını oluşturan işsizler, kurumun e-şube kanalı üzerinden güncel iş ilanlarını takip edebiliyor ve başvuru yapabiliyor.

İŞKUR iş ilanları, e-şube platformunda yer alan “Açık İş ilanları” sayfasından yapılabiliyor. Vatandaşlar, bu sayfada meslek, eğitim, lokasyon ve daha pek çok farklı kritere göre filtreleme yaparak, kendisi için en uygun olan İŞKUR iş ilanlarını çok daha kolay bir şekilde bulabiliyor.

6.000 TL Maaşla İŞKUR BİM İş İlanı

İŞKUR’da yerel işletmelerin yanı sıra ulusal firmalar tarafından da güncel iş ilanları yayınlanıyor. Bu iş ilanları arasında da BİM tarafından yayınlanan iş ilanları bulunuyor. Türkiye’nin en büyük süpermarket zinciri BİM, 10.000’i aşkın şubesinde ve yanı sıra yeni açılacak şubelerinde istihdam etmek üzere minimum 6.000 TL maaşla personel alımı gerçekleştirecek. Kasiyer, reyon sorumlusu, mağaza sorumlusu, depo sorumlusu gibi farklı pozisyonlar için alım yapılacak. Bu nedenle lise mezunları da İŞKUR BİM iş ilanlarına başvuru gerçekleştirebiliyor. Farklı pozisyonlar için alım yapıldığından pozisyona özel olarak belirlenen eğitim ve tecrübe şartlarına sahip olunması da gerekmektedir.