İşsizlik oranlarının hızla yükselmeye devam ettiği 2022 yılında İŞKUR, yeni iş ilanları ile işsizlere iş imkanı sağlamaya devam ediyor. İŞKUR tarafından yayınlanan güncel iş ilanları sayesinde minimum 5.500 TL maaşlı iş sahibi olma fırsatı yakalanıyor. Peki İŞKUR iş ilanlarına kimler başvurabilir? İŞKUR güncel iş ilanları neler? Detaylar haberimizde!

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

İŞKUR İş İlanları Nasıl Takip Edilir?

İşsizlikle mücadelede en önemli kurum olan İŞKUR, bugüne kadar milyonlarca vatandaşı kendisi için en uygun olan iş olanaklarından yararlanarak, iş sahibi yapmıştır. İŞKUR 2022 yılında işsizlik oranları artarken, işsiz vatandaşları iş sahibi yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda İŞKUR tarafından yayınlanan güncel iş ilanlarının takibi için mutlaka İŞKUR’a kayıtlı olunması gerekiyor. İŞKUR kaydını oluşturmak için İŞKUR şubelerine veya İŞKUR e-şube platformuna başvurmak yeterlidir.

İŞKUR’a kaydını oluşturanlar İŞKUR e-şube üzerindeki “Açık İş İlanları” ekranından güncel İŞKUR iş ilanlarını takip edebiliyor.
İŞKUR açık iş ilanlarındaki özel filtreleme ile eğitim, deneyim, meslek türü, şehir vb. kriterlere göre binlerce iş fırsatını daraltabilmek mümkün oluyor. Böylelikle en uygun olan iş ilanına daha kolay bir şekilde ulaşarak, başvuru yapılabiliyor. İşte 2022 yılında İŞKUR e-şube üzerinde yer alan açık ve güncel İŞKUR iş ilanlarından birkaçı!

İŞKUR Gençlik Bakanlığı 5.500 TL Maaşla Temizlik Görevlisi!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, İŞKUR’da yayınladığı yeni personel alımı ile ülke genelindeki kurumlarında görev alacak temizlik görevlisi alımı gerçekleştirecek. Geniş açık pozisyonun bulunduğu temizlik görevlisi pozisyonu için başvurular İŞKUR üzerinden alınıyor. KPSS şartı olmayan ve minimum 5.500 TL maaşla çalışma imkanı bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın İŞKUR iş ilanına herkes kendi şehri için başvuru yapabiliyor.

İŞKUR BİM 6.000 TL Maaşla Personel Alımı

İşsizlik oranları ve enflasyon oranları artmaya devam ederken büyümeye devam eden süpermarket zincirleri arasında BİM’de yer alıyor. BİM, on binlerce mağazasıyla ciddi bir istihdam kaynağı oluştururken, İŞKUR’da yayınladığı yeni BİM personel alım ilanlarıyla istihdama destek olmaya devam ediyor. Türkiye genelindeki mevcut veya yeni açılacak BİM mağazalarında kasiyer, taşıma personeli, reyon sorumlusu, mağaza müdürü veya depo sorumlusu gibi farklı pozisyonlara yönelik minimum 6.000 TL maaşla personel alımı gerçekleştiriliyor.