Zonguldak’ta 17 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismar suçundan yargılanan sanık, ‘Kendisi isteyerek geldi’ dedi.

Zonguldak’ta 17 yaşındaki bir kız çocuğunun meyve suyuna içki koyarak cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen 20 yaşındaki sanık F.A.’nın 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçlaması ile tutuksuz yargılanmasına devam edildi. Duruşmada F.A.’nın söyledikleri ve savunması dikkat çekti. F.A. mağdurun kendi rızasıyla geldiğini söyledi.

Önce Arkadaşının sonra da Amcasının Evine Götürdü

mahkeme

Özellikle Çocuklarınız Bu Pastaya Bayılacak! Karpuz Görüntüsünde Bol Çilekli Pasta Yapıyoruz... Özellikle Çocuklarınız Bu Pastaya Bayılacak! Karpuz Görüntüsünde Bol Çilekli Pasta Yapıyoruz...

17 yaşındaki S.K. ile sosyal medya aracılığıyla tanışan F.A., S.A ile önce Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde buluştu. 28 Nisan 2018'de, Kozlu ilçesindeki sahilde buluşan F.A., iddiaya göre S.K.’ye bir içecek verdi ve S.K. bu içeceği içtikten sonra kendinden geçti. F.A., S.K.'yi önce arkadaşının evine götürdü ancak arkadaşının eve erken dönmesi üzerine sonra da köydeki evine götürdü. Burada S.K.’ye cinsel tacizde bulundu. S.K., ailesinin kayıp ihbarının ardından yapılan çalışmalar üzerine jandarma ekiplerince F.A.'nın evinde bulundu. Gözaltına alınan F.A. ise ifadesi alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kendi Rızasıyla Geldi

istismar 2-1

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, konuyla ilgili F.A. hakkında 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı', 'kişi hürriyetini yoksun kılma', 'basit yaralama' suçlarından dava açıldı. Ayrıca suça yardım ettikleri iddiası ile arkadaşı H.Ş. ve amcası İ.A. hakkında da dava açıldı. Görülen duruşmada F.A., suçlamaları kabul etmeyerek, "Mağdur benimle rızasıyla geldi. H.Ş., mağdura tokat attı. Alkollü olduğu için hatırlamıyor olabilir. Amcam anahtarı verince yanımızdan ayrıldı. Biz yemek yemeğe amcamın evine gittik sonra komşumuzun evinde çay içtik. Kendisi geldi isteyerek. Beyanları doğru değil" dedi. Duruşma S.K.’nın sağlık raporu bekleneceğinden dolayı ileri bir tarihe ertelendi.