Yaz aylarının vazgeçilmezi ve hem çocukların hem de biz yetişkinlerin sevgilisi olan mini magnum dondurmayı isterseniz evde kendiniz de yapabilirsiniz. İşte sizler için hem pratik hem de lezzetli mini magnum dondurma yapımı, gerekli malzemeler ve püf noktaları!

Evde Mini Magnum İçin Gerekli Malzemeler

Evde mini magnum yapımı için öncelikle ihtiyacımız olan malzemeleri sıralamamızda yarar var. Bunun için gerekli malzemeler şu şekilde:

Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!
  • 2 adet donmuş muz
  • 2 yemek kaşığı süt (inek sütü, yulaf sütü, badem sütü..)
  • 1,5 çay kaşığı vanilya özütü
  • Bitter çikolata
  • Sütlü çikolata
  • Beyaz çikolata
  • Doğranmış tuzsuz badem (dondurmanın içine isteğe bağlı olarak 1 yemek kaşığı krema konulabilir)

Tüm bu malzemeleri sıraladıktan sonra artık yavaş yavaş magnumlarımızın yapımına başlayabiliriz.

Evde Mini Magnum Tarifi

Evde yapabileceğimiz mini magnum dondurmalarımız iççin ihtiyacımız olan malzemeleri hazırladıktan sonra artık tarifimizin uygulanışına geçebiliriz. Bunun için öncelikle muzlarımızı dilimleyerek buz dolabı poşetine koyalım ve buzlukta donduralım. Muzlar donduktan sonra robotumuzun içine alalım ve içine 2 yemek kaşığı sütle beraber 1,5 çay kaşığı vanilya özütü ekleyip robotu çalıştıralım. Eğer isterseniz 1 yemek kaşığı da krema ekleyebilirsiniz. Buzlar tamamen ezilene kadar robotu çalıştıralım. Sonra elde etmiş olduğumuz kremamsı karışımımızı isterseniz bir külaha ya da bir kaba alarak hemen yiyebilirsiniz. Ama eğer magnum dondurma formunda tüketmek isterseniz bunun için karışımımızı Magnum yapacağımız kalıplarımıza koyalım. Buzluğa koyarak bir süre orada donmasını bekleyelim. Son olarak donan Magnumları buzluktan ve kalıplarından dikkatli bir şekilde çıkartalım.

Bu aşamadan sonra ise sıra soslarımızı yapmaya geldi. Bitter çikolata, sütlü çikolata ve beyaz çikolata kullanarak yapabileceğimiz sos tarifinde öncelikle çikolataları mikrodalga fırında ısıtalım ve içine az miktarda hindistan cevizi yağı koyup karıştıralım. Ardından da buzluktan çıkarttığımız dondurmalarımızı sosumuza batıralım. Dondurmanıza yapacağınız soslar konusu aslında tamamen sizin damak lezzetinize kalmış durumda. Dolayısıyla siz hangi çikolatayı seviyorsanız o tür çikolata ile dondurma sosunuzu hazırlayabilirsiniz. İster beyaz çikolata isterseniz bitter çikolata ya da sevdiğiniz daha farklı çikolata çeşitleri ile birbirinden farklı harika magnumlar yapabilirsiniz.

Deneyenler için şimdiden afiyet olsun!