Son zamanlarda Türkiye ardı ardına gelen sahte doktor vakaları ile uğraşıyor. Sosyal medyada ardı ardına yayılan sahte doktor vakalarından bir yenisi de Mersin'de yaşandı. En son Çerkezköy ortaya çıkan ve ailesi dahil herkesi kandırmayı başaran Ayşe Özkiraz duyan herkesi şoke etmeyi başarmıştı. Akıllara durgunluk veren bir plan dahilinde yıllarca hem ailesini hem arkadaşlarını ve hem de hastanedeki insanları kandırmayı başarmıştı. Bunun ardından bir sahte doktor vakası da Mersin'den geldi. Mersin'de Mehmet Kadir U. adlı bir vatandaş kendisini anestezi doktoru olarak tanıttı. İşte yeni sahte doktor vakası ve detaylar!

Dördüncü Sahte Doktor Ortaya Çıktı

Son günlerde ardı ardına patlayan sahte doktor vakalarına bir yenisi daha eklendi. Mersin'de kendisini anestezi doktoru olarak tanıtan kişi görevlilerden önlük istedi. Güvenlik görevlilerinin şüphesini üzerine çeken kişi, görevlilerin dikkatleri sayesinde  yakalanarak polise teslim edildi. Mersin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Toroslar ilçesinde bulunan bir hastaneye giden Mehmet Kadir U. adlı kişi, kendisini 'anestezi doktoru' olarak tanıtarak hastanedeki görevlilerden önlük istedi. Hatta bununla da yetinmeyen sahte doktor Çocuk Yoğun Bakım Servisine giriş yapmaya çalışınca doktor olmadığı anlaşılarak hastanenin güvenlik görevlileri tarafından yakalandı. Görevliler tarafından yakalanan kişi emniyete yapılan bir ihbarın ardından polis ekiplerince gözaltına alınarak götürüldü.

Muayene Olmaya Gitmiş

Kendisini doktor olarak tanıtan M.K.U., aslında hastaneye öncelikle Kulak Burun Boğaz polikliniğinde muayene olmak için gittiğini bildirdi. Bu esnada hastanedeki boş olan bir odadan bir doktor önlüğü alarak kendisini meslektaşı olarak tanıtıp doktora muayene oldu. Ardından önlükle birlikte hastaneden ayrılarak evine gittiğini söyledi. Fakat eve giden sahte doktor, bunun ardından sırf doktorluk mesleğini merak ettiği için aynı günün gece saatlerinde yeniden hastaneye gittiğini söyledi. M.K.U, bu kez de Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisinden giriş yapmaya çalışmış ancak giydiği önlüğün içerisindeki takip cihazı alarmı çalınca güvenlik görevlileri tarafından yakalanmış. Fakat bu kez de güvenlik görevlilerine sağlık personeli olduğunu, gündüz muayene olurken yanlışlıkla önlükleri karıştırdığını ve hastaneye önlüğü bırakmak için geldiğini söyledi.

Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor! Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor!

Bu yalanın ardından M.K.U., önlüğü bıraktıktan sonra Çocuk Yoğun Bakım Servisine giderek kendisini 'anestezi doktoru' olarak tanıttığını fakat sonrasında doktor olmadığının anlaşılması ile birlikte yakalandığını anlattı. Zanlının emniyetteki işlemleri sürüyor.