Acun Ilıcalı'nın büyük umutlarla kurduğu Exxen, beklentilere karşılık vermekte hayli zorluk yaşadı. Belli ki, teknik aksaklıklar da hala çözülemedi!

Acun Ilıcalı, yurt dışından uyarladığı yarışma formatlarıyla "televizyonun dahi çocuğu" olarak anılmaya başlayan bir isimdi. Tesadüfen başladığı muhabirlikteki hızlı ilerleyişi ve bu kadar beğenilmesi azımsanacak bir başarı değildi. Yetmezmiş gibi, kendi kanalını da kurdu! TV8 ve TV8,5 ile de büyük başarı kazanan Acun Ilıcalı, bu kez formatlarını yurt dışına ihraç etmeye karar verdi ve asıl gelirini oradan kazanmaya başladı. Dijitale de göz kırpması globalleşmek içindi zaten!

Şoke Olacaksınız! Müge Anlı Kendisiyle Fotoğraf Çektirmek İsteyenlere İzin Vermiyor, Ekibine Şop Yaptırıyormuş Şoke Olacaksınız! Müge Anlı Kendisiyle Fotoğraf Çektirmek İsteyenlere İzin Vermiyor, Ekibine Şop Yaptırıyormuş

900 Milyon TL Yatırdı

Exxen

Pandemi döneminde "MasterChef" ve "Survivor" ile izleyicileri ekran başına çivileyen Acun Ilıcalı, bir yandan da dijital bir platform kurmak için hazırlıklara başladı. 900 milyon TL yatırdığı ve büyük umutlarla kurduğu Exxen, özellikle YouTube'dan transfer ettiği önemli isimlerle dikkat çekiyordu. Zaten sorun da buydu, Exxen'in orijinal yapımları pek dikkat çekecek türden değildi. YouTube'dan gelen isimler de seyirci kitlesini bedava izlemeler sayesinde oluşturmuş kişilerdi, insanlar onları izlemek için para verecek miydi? Yayıncılık dehası kabul edilen Acun Ilıcalı ve ekibinin bu hesapları yaparak yola çıkacağı ve başarılı olacağı düşünülüyordu. Ama belli ki hazırlık kısmını pek sallamamışlardı!

Bekleneni Veremedi

Leyla ile Mecnun

1 Ocak 2021'de yayın hayatına başlayan Exxen'de ilk dikkat çeken ücretler oldu. İki paket vardı ve daha ucuz olanda reklam da izlemek zorunda kalıyordunuz! Üstelik, site tasarımından teknik altyapısına kadar büyük bir fiyaskoydu. Son kullanıcının görmemesi gereken tasarım hataları, sürekli çöken site ve iptal edilemeyen aboneliklere içeriklerin yetersizliği de eklenince Exxen başarılı olamadı. Promosyon çalışmaları da yeterince işe yaramayınca Acun Ilıcalı her zamanki metodu uyguladı. Futbol ihalelerini aldı ve tutan dizilere yöneldi. Örneğin, fenomen dizi "Leyla ile Mecnun" yakında yeni bölümleriyle Exxen'de olacak, "Behzat Ç." de yolda deniyor!

Samsun Karmaşası

Exxen story

Exxen kullanıcıların geri dönüşleriyle birlikte içeriğini ve teknik altyapısını revize etmeye başladı. Ama belli ki hala eksikler var! Exxen'in Instagram sayfasına nedense "Samsunlular nerede ya?" yazan bir kullanıcıya Samsung yanıtı gelince platform yine alay konusu oldu.