Global finans piyasalarında köklü değişimlerin önünü açan kripto paralar, geleceğin dünyasının temellerini inşa ediyor. 2000’li yıllarda ilk ortaya çıktığı dönemden bu zamana devasa bir hacme ulaşan kripto paralar, yatırımlarını zengin etmeye devam ediyor. Merkeziyetsiz altyapının mevcut olduğu geleceğin finans sistemi kripto paralar, 2022’de de gündemden düşmüyor. Peki kripto para piyasasına yeni girmeyi düşünenler için 2022’nin en çok kazandıracak coinleri neler? Ayrıntıları haberimizde!

Sadece 2 Yufka Kullanarak 32 Tane Börek Yapıyoruz, Az Malzemeyle Bir Tepsi Börek Çıkıyor! Sadece 2 Yufka Kullanarak 32 Tane Börek Yapıyoruz, Az Malzemeyle Bir Tepsi Börek Çıkıyor!

Chiliz

Chiliz veya kısa adıyla CHZ, kripto para piyasalarının en yeni paydaşlarından birisi niteliği taşıyor. Özellikle sporseverlerin en fazla rağbet gösterdiği bir coin olmasıyla çok hızlı bir şekilde popülerlik yakalamayı başardı. Çünkü Chiliz, tüm “Taraftar Token” ve Chiliz paraları ile takas işlemlerinin pratik bir şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı oluyor. Dünyanın en büyük spor kulüpleriyle yaptığı anlaşmalar kapsamınsa onlara blok zinciri tabanlı aralar sunuyor. Böylelikle etkileşim cephesini de ciddi manada genişletmeyi başaran Chiliz, 2022’nin en hızlı yükselen ve dolayısıyla de yatırımcısına en fazla kazandıran coini olarak değerlendiriliyor.

Avalanche

Avalanche veya kısa adıyla AVAX, son yılların en trend coinleri arasında yer alıyor. Özellikle de 2021 yılı boyunca tüm yatırımcılarına çok ciddi yükseliş grafikleri ile önemli kazançlar sağlamasıyla biliniyor. 2021’in en fazla kazandıran yatırım araçlarından birisi olarak değerlendirilen AVAX, geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği bu ciddi yükseliş ivmesini 2022’de de sürdürmeye devam edecek. 2022 yılı boyunca artış yapacağı analizleri yapılan AVAX, yatırımcıların gözdeleri arasında yer alıyor.

Raydium

Radium ve kısa adıyla RAY olarak bilinen bu coin, en iyi fiyat takasının yapılabilmesi için Solana ile etkileşim dinamiği oluşturan likidite sağlayıcı olarak değerlendiriliyor. Bu durumda piyasanın ciddi dinamiklerinden birisi haline dönüşmesinde önemli etki oluşturuyor. Ayrıca yatırımcılara stake seçenekleri konusunda geniş bir yelpazede de sunuyor. Bu özelliği de en fazla tercih edilen ve en güvenilir işlem dinamiğine sahip olan coinler arasında gösterilmesine neden oluyor. 2022 yılının en fazla kazandırması öngörülen coinleri listesinde üst sıralarda kendisine yer buluyor. Bu yüzden yatırımcıların 2022’de de kripto para piyasalarındaki popüler coinlerinden birisi olmaya devam edecek gibi görünüyor.