Dünyanın her yerinde kripto para piyasaları oldukça güçlü bir hakimiyet kurmaya başladı. Yatırımcılar için gerçekten güçlü kazanç fırsatları oluşturmasının dışında teknoloji dünyasının temel para birimleri haline gelmeye başladı. Hayatımızda daha fazla yer edinmesi güvenirliliğini artırıyor.  Bu nedenle değer kazanıyor. Değer kazanan kripto para birimleri de yüksek yatırımlar çekiyor. İşte kripto para piyasasının lideri Bitcon’deki son gelişmelere dair detaylar!

Bitcoin Son 2 Ayın Dibini Gördü

Geçtiğimiz yılın sonuna doğru yakaladığı ciddi bir yükseliş ivmesi ile yine rekorlar kıran Bitcoin için 2022’nin 2.ayından sonra yine grafikler negatif yöne doğru yönelmeye başladı. Özellikle son 2 aylık periyot içerisinde yakaladığı en düşük seviyeyi Nisan ayının son resmi işlem gününde gördü. 29 Nisan Cuma günü genel borsa ve piyasaların son işlem gününde Bitcoin 40.000 Dolar seviyesinin altına inişi sağlayan çizgiyi geçti.

Çok uzun zamandır bu seviyelere düşmeyen Bitcoin o gün 38.200 Dolar seviyesine kadar indi. Ancak daha sonrasında tekrar bir yükseliş sağlayarak 40.000 Dolar dolaylarında seyretmeye başladı. Yaşanan bu düşüş daha öncede olduğu gibi kripto para piyasalarında panik satışlarına neden oldu.

Biraz Daha Düşecek

Bitcoin ile ilgili olarak uzmanların genel görüşleri Bitcoin’in biraz daha düşüş yaşayacağı yönündedür. Ancak Bitcoin yaşayacağı bu düşüş ile birlikte adeta bir gerginlik etkisi oluşturup, çok hızlı bir şekilde çok fazla yükseliş gerçekleştirme potansiyeli meydana getiriyor. Bu durumda küçük veya büyük tüm yatırımcılar için 2022 yılında Bitcoin’in cidi yatırım kazançları getireceği beklentisi bulunuyor. Ama bunun için öncelikli olarak alt sınırını biraz daha geriye çekecek.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Büyük Yatırımcılardan Devasa Alımlar

Cuma günü Bitcoin’in dibi görmesiyle birlikte kripto para piyasalarının büyük yatırımcıları da devasa boyutlu alımlar gerçekleştirdi. Aslında Bayram öncesinde bu hafta sonunda Bitcoin’in yakaladığı tekrar yükseliş ivmesi de bu yüksek boyutlu alımlardan kaynaklanıyor. İşlem hacminin devasa şekilde olumlu yönde artış göstermesi doğal olarak Bitcoin’in değer kazanmasına neden oluyor. 2022 yılında Bitcoin yatırımlarından herkesin önemli kazançlar elde edebilme fırsatı olduğu uzmanların genel görüşü durumunda bulunuyor.