Kripto para dünyası, dünya genelinde tartışmalara konu olmaya ve üzerinde oluşan baskı da sürekli artmaya devam eden bir süreç yaşadı. Buna karşın yatırımcısına ne denli güçlü olduğunu kanıtlayan bir sonuç ortaya koydu. 2021 Yılında yaşananlara rağmen, büyük bir süratle yoluna devam eden coinler arasında, 2022 yılında popüler olmaya aday birçok alt coin bulunuyor. Bunlar arasında ADA (Cardano), SOL ( Solana), AVAX (Avalanche), HUH Token (HUH), LINK (Chainlink) öne çıkanlar.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

ADA, Cardano

Ethereum projesini Vitali Butelik ile birlikte gerçekleştiren kurucu ortaklardan Charles Hoskinson tarafından hazırlanan ADA projesi, sahip olduğu özelliklerle ve güçlü projesiyle umut vad ediyor. 2021 yılında hızlı bir yükseliş gösteren ve 55 milyar dolar gibi bir hacme ulaşan ADA, yıl içersindeki yükselişlerde 3 dolar sınırı aştı. Geçen yıl yükselişinin daha fazla olması bekleniyordu ancak yaşanan gelişmeler nedeniyle tüm kripto paralarda bir gei çekiliş oldu. Bu yıl gelecek vad eden ve süratli bir çıkışı hazırlanan coinler arasında ADA ön sıralarda yer alıyor. ADA ayrıca Bitcoin ve Ethereum tarafından baskılanan kripto para dünyasının, en güçlü 3. Adayı durumunda.

SOL, Solana

2021 Yılına 2 dolar olarak başlayan ve yıl içerisinde 260 doları gören Solana, geçen yıl yatırımcısının yüzünü güldüren az sayıda ki coinden biriydi. Hali hazırda 66 milyar dolar hacmiyle, 5. Büyük kripto para duruma ulaştı. Yükselme potansiyeli barındıran ve bu yılda büyük sürprizler yapabilecek coinlerden biri olarak değerlendiriliyor.

AVAX, Avalanche

2012 Yılına 3 dolarla başlayıp, ardından 146 dolara kadar yükselerek, en büyük ilk 10 kripto para arasına gire AVAX, yükselme potansiyeli barındıran bir diğer proje. Bu yılda geçen yıl gibi yükseleceğine kesin gözüyle bakılan AVAX, değerlenme olasılığı en yüksek coinler arasında.

HUH Token, HUH

Yeni bir proje olan HUH Token için alt yapı çalışmaları yaklaşık 4 yıl öncesine uzanıyor. Henüz satış öncesi aşamada olan HUH Token, Shıbu ınu gibi % 70.000 civarında yükselişler gösterebilecek potansiyele sahip. Satışa çıktığında alınmasına öncelik vermeniz gereken coinler arasında önde geliyor.

LINK, Chainlink

Chainlink yine üzerinde uzun yıllar araştırma ve geliştirme sürdürülmüş bir diğer kripto para porojesi, Diğer coinlere göre alışılmadık bir alt yapıya sahip olan coin, yatırımcılar tarafından 2022 yılında en çok ümit bağlanan coinlerden biri durumunda. LINK’ ten bu yıl hatırı sayılır bir yükseliş bekleniyor.