Kripto para piyasalarında dev çöküş devam ediyor. 2022’nin başından beri kripto para piyasalarında devlerin dahi adeta eridiği bu dönemde özellikle Bitcoin’de yaşanan değer kaybı dikkat çekiyor. Dünya genelinde yatırımcıların ciddi zararlar yaşamasına neden olan Bitcoin düşüşü, Haziran ayının ikinci haftasında da devam ediyor. Peki uzmanlar Bitcoin’in geleceği hakkında ne diyor? İşte Bitcoin’den son dakika gelişmeleri!

Bitcoin 20.000 Dolar Altını Gördü

Kripto para piyasaları 2022’nin ilk 6 aylık döneminde resmen çöküşü yaşıyor. Grafiklerin kıpkırmızı olduğu kripto para piyasalarında yaşanan düşüşler, daha öncekilerinden çok farklı. Çünkü bu sefer kripto para teknolojisinin öncüsü ve en büyüğü olan Bitcoin’de durdurulamayan bir düşüş dinamiği gösteriyor. 2022’nin ilk 6 aylık periyodunda Bitcoin’de yaşanan düşüşün süreklilik arz etmesi, tüm piyasasının da olumsuz şekilde etkilenmesine neden oluyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Düşüşün devam ettiği Bitcoin’de son durum, yatırımcıları tedirgin ediyor. Zira 18.06.2022 Cumartesi günü itibariyle Bitcoin 20.000 Dolar altını test etti. Cumartesi günü yaşanan düşüş Bitcoin fiyatı için tam %9 düzeyinde bir değer kaybı anlamına geliyor. Bitcoin fiyatı 20.000 Dolar altını en son 2020’nin Aralık ayında görmüştü. Aradan geçen uzun bir aradan sonra 20.000 Dolar altını gören Bitcoin’de düşüşte devam ediyor. Öyle ki güncel Bitcoin fiyatı 2021’in Kasım ayında kırdığı tarihi rekoru 69.000 Dolar seviyesinden bakıldığında bugünkü fiyatıyla %70’i aşkın bir düşüş yaşadığını gösteriyor.

Bitcoin’ler Borsadan Çıkıyor

Kripto para piyasalarında yaşanan çöküşün ardından piyasalardaki hacimde de önemli düşüşler yaşanıyor. Özellikle de alınan verilere göre Bitcoin’de 14 Milyonu aşkınlık bir çekiliş yaşanıyor. Yani Bitcoin sahipleri son dönemde kripto para borsalarından tam 14 Milyon Bitcoin’i soğuk cüzdanlarına çekti. Bu durumda Bitcoin işlem hacminin her geçen gün ciddi seviyede düşmesine neden oluyor. İşlem hacminde yaşanan bu düşüş aynı zamanda da Bitcoin’in yukarı yönde hareket kabiliyetini de olumsuz şekilde etkiliyor ve sınırlıyor. Yaşanan gelişmeler Bitcoin’de yaşanan düşüşün daha da devam edeceği yönünde bir algının meydana gelmesine neden oluyor. Uzmanlar kripto para piyasaları ve spesifik olarak Bitcoin’in 2022’nin ikinci yarısındaki durumu konusunda da endişelerini belirtiyor.