Kripto paralar her geçen gün daha fazla popüler olmaya ve modern yaşamda daha aktif rol almaya devam ediyor. Özellikle kripto para yatırımcı sayısı sürekli artarken, 2022 piyasa için çok iyi geçmiyor. Bitcoin’den, Ethereum’a kadar tüm kripto paralarda tarihi düşüş rekorlarının yaşandığı 2022’nin ilk yarısında bazı coinler ise yatırımcılarını memnun etmeyi başardı. İşte 2022’nin öne çıkan ve en fazla kazandıran coinleri!

UNUS SED LEO Coin

2022’nin kripto para piyasalarında yaratmış olduğu çöküş tüm hızıyla devam ederken, yukarı yönlü hareket eden nadir coinlerden birisi de UNUS SED LEO olarak açıklandı. Çünkü UNUS SED LEO’nun 2022 Haziran ayının ikinci haftasında tam %9.62 oranındaki haftalık değişim istatistiği, hafta boyunca yatırımcılarına çok fazla kazandırmasını sağladı. UNUS SED LEO’nun 24 saatlik işlem hacmi ise 6.669.441 Dolar gibi önemli bir seviyeye ulaştı.

FTX Token (FTT)

Coinler arasında Haziran ayının ikinci haftasında dikkatleri üzerine çekmeyi başaran coinlerden birisi de FTX Token oldu. FTX Token, son haftada tam %7.93 oranındaki değişim istatistiği ile yatırımcılarına en fazla kazanç sağlayan coinlerden birisi oldu. Alameda Research tarafından geliştirilen FTX Token’in son 24 saatlik süre içerisindeki değişim tutarı ise 104.372.892 Dolar oldu.

Gala(GALA)

2022 yılında en fazla büyüyen ve en fazla değer kazanan coinler arasında GALA, dikkat çekiyor. Özellikle son 24 saatlik süreç içerisinde tam %18’den fazla bir değer kazanımı istatistiği yakaladı. Bunun yanı sıra GALA’nın 24 saatlik süreçteki işlem hacminde ise %81 oranında bir artış yaşandı. Gerçekleştirilen “Galeverse” etkinliği ile birlikte GALA değeri büyük bir katlama yaşadı ve kripto para piyasalarındaki karamsar tablo içerisinde yatırımcılarını en fazla mutlu eden coin olmayı başardı.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Polygon(MATIC)

2022’nin ilk 6 aylık periyodunda adeta eriyen büyük, küçük tüm coinler karşısında değer kazanmaya devam nadir coinlerden birisi de Polygon oldu. MATIC koduyla bilinen bu coin %50’lere yaklaşan işlem, piyasa hacmi ve değer artışlarıyla dikkat çekiyor. Uzman kripto para analistler, Polygon için 2022’nin ikinci yarısında da olumlu değerlendirmelerde bulunuyor.