Tüm Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen 2 büyük depremin etkileri devam ediyor. Depremin etkileri Borsa İstanbul’da da kendisini gösterdi. Borsa İstanbul A.Ş. tarafından bir duyuru yayınlandı. Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamada deprem bölgesinde yer alan 8 şirkete ilişkin borsada bulunan payları geçici süreyle kapatıldı. İşte o şirketler!

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Borsa İstanbul’dan Açıklama

Türkiye dün sabaha önce “7.7” büyüklüğünde depreme uyandı. Daha ilk büyük depremin etkileri devam ederken dün öğle saatlerinde “7.6” büyüklüğünde bir deprem yine aynı yerde meydana geldi. Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremler Türkiye genelinde 10 ili etkiledi. O andan itibaren büyük bir insanlık dramının yaşandığı Kahramanmaraş ve depremden etkilenen diğer illere istinaden Borsa İstanbul A.Ş. tarafından da bir açıklama yayınlandı.

Borsa İstanbul A.Ş. tarafından gerçekleştirilen “Kamuyu Aydınlatma Platformu’na(KAP)” açıklama yayınlandı. Yayınlanan söz konusu açıklamada deprem bölgesinde yer alan ortaklık paylarına ait işlem sıralarının, şirketlerinin depremden etkilenme vaziyetlerine dair özel açıklama yapmalarına kadar durdurulması kararı alındığı belirtildi.

Borsa İstanbul O Şirketleri Açıkladı

Borsa İstanbul, 2 büyük Kahramanmaraş depreminin ardından açıklamada bulundu. Borsa İstanbul A.Ş. tarafından yapılan KAP açıklamasında deprem bölgesindeki 8 şirkete ait olan payların geçici süreliğine kapatıldığı belirtildi. Borsa İstanbul’un yaptığı KAP açıklamasında söz konusu şirketlerin hangileri olduğu bilgisine de yer verildi.
Açıklamada yer alan verilere göre Borsa İstanbul’un deprem bölgesinde yer almasından mütevellit geçici süreyle paylarının kapatıldığı açıklanan şirketler ise;

  • Sasa Polyester Sanayi AŞ (Pay, vadeli işlem sözleşmeleri ve varantlar)
  • Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri AŞ
  • Bilici Yatırım Sanayi ve Ticaret AŞ
  • Sanko Pazarlama İthalat İhracat AŞ
  • Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri AŞ
  • İskenderun Demir ve Çelik AŞ
  • Arsan Tekstil Ticaret ve Sanayi AŞ
  • Rubenis Tekstil Sanayi Ticaret AŞ.

İsimli şirketler yer aldı. Borsa İstanbul, söz konusu bu şirketlerin depremlerden ne derece etkilendiği ve etkilenme vaziyetleri ile ilgili özel bir açıklama yayınlamalarını bekleyeceğini belirtti. Bu süreç içerisinde de söz konusu şirketlerin Borsa İstanbul’daki paylarının geçici süreliğine kapalı olacağı açıklandı.