Cep telefonu satın almayı düşünenler için Ticaret Bakanlığı’ndan büyük avantaj geldi. Türkiye’deki elektronik ürünlerde uygulanan vergilendirme ve yüksek fiyat artışları ile birlikte akıllı telefon fiyatları erişilemeyecek düzeye geldi. E-ihale sistemi ise uygun fiyatlı akıllı telefon almak isteyenlere yardımcı oluyor. Akıllı telefon pazarındaki fiyatların çok altındaki fiyatlara son model akıllı telefon modelleri e-ihale sisteminden satın alınabiliyor. İşte e-ihale sistemindeki güncel uygun fiyatlı cep telefonu ilanları!

E-İhale Sisteminden Cep Telefonu Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’de Ticaret Bakanlığı’na bağlı Gümrük Müdürlükleri tarafından yurtdışından getirilen cep telefonları için bazı mevzuatlar uygulanıyor. Bu mevzuatlara uygun olmayan cep telefonları gümrükte takılı kalıyor. Gümrükte kalan bu cep telefonları belirli bir süre sonra Ticaret Bakanlığı tarafından ihale usulüyle satışa sunuluyor. E-ihale sistemi ise bu ihalelerin dijitale taşınmasını sağlayarak, Türkiye’nin her yerinden vatandaşların bu ihalelere katılabilmesine olanak veriyor.

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Düzenli olarak e-ihale sistemini takip edenler, yayınlanan en yeni cep telefonu ihalelerine katılabilme şansını yakalıyor. E-ihale sisteminden cep telefonu satın alabilmek için katılım sağlanacak ilan nezdinde belirlenmiş olan teminat bedeli tutarının yatırılması gerekiyor. Teminat bedeli ödemeleri Ziraat Bankası ve Vakıfbank şubeleri üzerinden pratik bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. İlana teklif verildikten sonra gelen yeni teklifler üzerine yeni tekliflerde verilebiliyor. İlan sonunda en yüksek teklife sahip olan kişi cihazı satın alma şansına sahip olabiliyor.

E-İhale Sistemindeki Uygun Fiyatlı Güncel Cep Telefonu İlanları

Ticaret Bakanlığı, sirkülasyonun mevcut olması nedeni ile yıl boyunca sık sık yeni cep telefonu modellerini e-ihale sistemine ekliyor. E-ihale sistemine eklenen cep telefonu ilanlarını yakından takip ederek, ihale dönemleri içerisinde kolay bir şekilde teklif verilebiliyor. İşte 2022 yılında Ticaret Bakanlığı tarafından e-ihale sistemine eklenen aktif cep telefonu ilanlarından birkaçı;

  • 1 adet Redmi M2006C3LC cep telefonu modeli 2.430 TL başlangıç bedeli ve 486 TL teminat bedeli ile satışta.
  • 1 adet General Mobile Dıscovery cep telefonu ve 1 adet Mi M1903F10G cep telefonu 2.610 TL başlangıç bedeli ve 522 TL teminat bedeliyle satışta.