Son günlerde kamuoyu tarafından 'Nisa Mihriban' olarak tanınan Ebrar Nil S. isimli bebeği terk eden anne sosyal medyada da çok konuşulan konulardan birisiydi. Bilindiği gibi genç anne kimileri tarafından bebeğini ölüme terk eden vahşi anne olarak tanımlanırken kimileri tarafından da henüz çok genç olduğu ve babanın hiç sorgulanmaması gerekçeyle korunmaya çalışılıyordu. İşte tüm bu kamuoyuna mal olan davaya ilişkin karar belli oldu. Anne Ebru S., 5 ay hapis cezası aldı. İşte detaylar ve Anne Ebru S.'nin savunması!

Ebrar'ın Yanında Olmaya Çalıştım

Bebeğini terk ettiği için Ebru. S. isimli kadının yargılandığı davada artık beklenen sona gelindi ve karar duruşması görüldü. Anadolu 42. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmada tutuksuz olarak yargılanan sanık Ebru S., duruşmada savunmasını gerçekleştirdi. Avukatı ile birlikte duruşmaya katılarak savunmasını gerçekleştiren Ebru S. '30 Eylül’de Ebrar öldü. Ben cenazesine katıldım. Bütün işlemlerini yaptım. Ben zaten onu bıraktıktan sonra Ebrar’ın yanında olmaya çalıştım' dedi. Duruşmanın sonlarına doğru Mahkeme duruşmayı karara bağlamadan Ebru S.'ye son sözleri soruldu. Bunun üzerine sanık Ebru S., 'Ben Ebrar'ı bıraktıktan sonra elimden geldiğince yanında olmaya çalıştım. Elimden geleni yaptım.' şeklinde son savunmasını yaptı.

Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!

Avukatından Müvekkilim Suçsuzdur Savunması

Pendik'te henüz 3 aylık olan Nisa Mihriban isimli bebeğin sokağa terk edilmesi gerekçesi ile tutuklanan ve ardından yaklaşık 2 ay sonra tahliye edilen anne Ebru S.'nin duruşması karara bağlandı. Yapılan yargılama sonucunda anne Ebru S. “terk” suçundan 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanık avukatı ise Ebru S.'nin savunmasında müvekkilinin çok sarsıldığını belirterek, 'Ailesine de bu olayları açıklayamadığı için kürtaj başvurusu yaptı fakat hastane bebeği alamayacaklarını söyledi. Çok genç yaşta meydana gelen bir hamilelik. Ardından sığınma evine gitmiş, orada da psikolog görüşmesi yapılmamış. Ardından bebeğini bırakmak zorunda kalmış, fakat binadaki bütün zillere basmıştır. Müvekkilimin bebeğin vefat etmesinde bir suçu yoktur. Haksız ve hukuka aykırı şekilde 2 ay cezaevinde kalmıştır' şeklinde konuştu. Sanıl için 5 ay hapis cezası veren Mahkeme, Ebru S.’nin sabıkasız olduğunu da dikkate alarak hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.