Özellikle marketlerde ve temel gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışları, hükümet tarafından da yakından takip ediliyor. Bu çerçevede geçtiğimiz günlerde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da duyurusu yapılan, Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinde, birçok temel gıda ürününde % 30’ a varan indirimler yapıldı. Fiyat artışlarının önüne geçmek ve diğer marketlerle rekabet oluşturmak amacıyla başvurulan bu yöntemle, Ayçiçek yağının 5 litresi 92,50 liradan satışa sunuldu.
5 litre Ayçiçek yağının 92,50 lira olarak satışa sunulması, diğer birçok temel gıda kaleminde olduğu gibi, yoğun talebin oluşmasına neden oldu. Pek çok Tarım Kredi Koop. Marketinin önünde uzun kuyruklar ve izdiham oluştu.

Tarım Kredi Kooperatifleri Kar İçin Kurulmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “ kar için kurmadık, fiyatları indirin” talimatı verilmiş ve bunun üzerinde, özellikle temel gıda ürünlerinin birçok kaleminde, % 30’ lara varan indirimler yapılmıştı. Özellikle Ayçiçek yağının 5 litrelik olanı için yapılan indirim, etiketlere 92,50 TL olarak yansıyınca, vatandaştan yağa çok büyük ilgi geldi. Diğer marketlerde temel gıda ürünlerinden yaşanan fiyat artışlarının, serbest piyasa ekonomisinin oluşturduğu rekabet avantajıyla dengelenmesi hedefleniyor.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Tarım Kredi marketlerinde, fiyatlarının sürekli indirilmesi, diğer marketlerin bu ürünlerde daha düşük fiyatlı arayışların oluşmasına yol açacak.15 Ağustos tarihinde başlayan indirimlerle, birçok kalemde büyük avantajlar oluşturdu. Özellikle Ayçiçek yağı 5 litre olarak, 92,50 TL fiyatıyla benzersiz ve rakipsiz oldu. Bu büyük avantajdan faydalanmak isteyen birçok vatandaş, Tarım Kredi marketlerinin önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Birçok Temel Gıda ürününde Benzersiz Fiyatlar Var

5 Litre Ayçiçek yağı 92,50 lira olarak reyonlarda yer aldı. Ancak bu büyük indirim sadece yağda olmadı. Şu anda, 2 kg toz şeker 34 lira, bulgur 14.90 lira, 500 gram Marmarabirlik siyah zeytin 20,90 lira dan satılıyor. Bunların yanında paylaşılan indirimli ürünler listesinde şu kalemler yer alıyor; “Makarna, un, salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, fasulye, şeker, ay çiçek yağı, zeytin yağı, tavuk ürünleri, tam yağlı süt, yarım yağlı süt, yumurta, peynir, tereyağı, bal, zeytin, çay, Türk kahvesi, patates, kuru soğan, karpuz, kavun, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, sıvı sabun, peçete, rulo havlu, kolonya, bebek bezi”.