Bankalar vermiş oldukları ipotekli kredilerin ödenmemiş olmasından dolayı kredilerini geri alabilmek için ipotek edilmiş olan gayrimenkullere haciz yoluyla el koyarlar. Ancak bu işlemin amacı tamamen ödenmeyen kredilerin geri tahsilini sağlamak denilebilir. Çünkü bankaların asli faaliyet alanları gayrimenkul satışı üzerinden kar elde etmek değildir. Üstelik Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu kararına göre bankalar bu gayrimenkulleri en çok 3 yıl içerisinde elden çıkarmak durumundadır. Aksi takdirde söz konusu gayrimenkuller bankanın sermayesine işlenir. Bu nedenle de bankalar piyasa gayrimenkul fiyatları üzerinden değil kredilendirme döneminde belirlenen bilirkişi ekspertiz fiyatı üzerinden satışa çıkartılır. Bu da piyasada belirlenen konut fiyatlarının oldukça altında bir rakama denk gelir. Bunun yanı sıra ayrıca bankalardan konut alımı tüketiciler için bir KDV doğurmaz çünkü bankalar KDV mükellefi değillerdir. Dolayısıyla evinizi piyasanın yarısına almak ve bunun üzerine ayrıca bir KDV ödemek istemiyorsanız işte konut satışı yapan bankalardan bazıları…

Türkiye Finans Konut Satışı

TÜRKİYE FİNANS-15

Ekonomimizin en büyük katılım bankalarından birisi olan Türkiye Finans satışa sunduğu gayrimenkulleri kendi internet sitesi üzerinden satışa çıkarır. Söz konusu konutların satış ilanlarını bankanın gayrimenkuller sayfasından izleyebilir ve beğendiğiniz konutlar için kolayca teklif oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra satıştaki gayrimenkullerin satışını bankadan.com, intengo, tapu.com ve müzayede.com iş ortaklıklarından gerçekleştirebilirsiniz. Ancak devir, ferağ ve teslim işlemlerinin gerçekleşebilmesi için, banka tarafından bildirilecek süre içinde, satış bedelinin tamamının yatırılması gerekir.

Vakıfbank Konut Satışı

vakıfbank 2-4

Vakıfbank'ın satışa çıkarmış olduğu gayrimenkullere erişebilmek için bankanın internet sitesinde linkli olan INTENGO aracı sitesini inceleyebilirsiniz. Banka konutları kendi internet sitesi üzerinden doğrudan teklif ya da e – ihale yöntemi ile satmaz. Gayrimenkulleri incelemek ve e-ihale ile beğendiğiniz evi satın alabilmek için INTENGO sitesine giriş yapmanız gerekir. Bankanın INTENGO haricinde anlaşmada bulunduğu başka bir aracı kuruluş yoktur. INTENGO’dan incelediğiniz ve beğendiğiniz konutların satışı için satış bedelinin tamamının ödenmesi gerekir.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Garanti BBVA Konut Satışı

GARANTİ-13

Garanti BBVA konutlarına erişebilmek için tapu.com ve intengo’yu inceleyebilirsiniz. Ardından beğendiğiniz gayrimenkul için e ihale üzerinden teklif vermeniz gerekir. Sisteme giriş için belli bir kullanıcı adına ve şifreye ihtiyacınız var. Bunları belirleyip teklifinizi sunduktan sonra siz de hayalini kurduğunuz evin ihalesine online olarak katılım sağlayabilirsiniz. İhaleyi kazandığınız takdirde son olarak size en yakın Garanti BBVA şubesine giderek Gayrimenkul Satış Şartnamesini imzalamanız gerekir.