Meteoroloji yetkilileri bu bölgelerde yaşayanları uyardı. Sarı kod uyarısı alan illerin de olduğu açıklamada kuvvetli yağış beklenen iller belirtildi.

Her Gün Kullandığımız Kıyafetleriniz Zaman İçin Yıpranıp Rengini Kaydediyorsa, Yanlış Saklıyor Olabilirsiniz! Her Gün Kullandığımız Kıyafetleriniz Zaman İçin Yıpranıp Rengini Kaydediyorsa, Yanlış Saklıyor Olabilirsiniz!

Meteoroloji yetkilileri son hava durumu raporuna göre bazı bölgelerde şiddetli yağış uyarısında bulundu. Sinop için sarı kod uyarısı veren yetkililer bu bölgelerde olan vatandaşları yıldırım düşmesi ve sel gibi olaylara karşı uyardı.

Kuvvetli Yağış Geliyor

yağmur

Meteoroloji uzmanlarının vermiş olduğu bilgiye göre, son hava durumu raporuna göre bugün Batı ve Doğu Karadeniz başta olmak üzere, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ve Sakarya çevresinde yağış bekleniyor. Sağanak yağışların Trabzon ve Giresun çevrelerinde meydana gelecek olan yağışların yerel olarak kuvvetli olması beklenirken uzmanlar Sinop için sarı renkli uyarıda bulundu.

Gök Gürültülü Sağanak Yağış

yağmur 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan son açıklamalara göre; Kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu olması beklenirken, Batı ve Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun Kuzeydoğusu ve Sakarya çevrelerinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Kuvvetli Yağışa Dikkat!

yağmur 2

Trabzon ve Giresun çevvresinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların kuvvetli olması beklenirken vatandaşlar meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım düşmesi, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı uyarıldı. Hatta yetkililer bu konuda "Sabah saatlerinde Sinop çevrelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların başta batı ilçeleri (Ayancık, Türkeli ve Erfelek) olmak üzere yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" şeklinde bir açıklama yaptılar.