2000'li yıllar birçok teknolojik gelişmeye imza attı. Her şeyin çok çabuk popüler olduğu ve unutulduğu bu çağda, en çok da  gerçek para kullanımını ortadan kaldıracağı ön görülen kripto paralar popüler oldu. Yeni bir yatırım aracı olarak değerlendirilmeye başlayan kripto paralar, bu konuyu takip ederek bilinçli yatırım yapanları neredeyse servet sahibi yaptı.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Bizler de bu yazımızda 2021 yılının en çok yükselişe geçen ve popülaritesini artıran coinlerini derledik; haydi göz atalım!

1) Dogecoin

Elon Musk'ın  oyuncak niyetine piyasaya dürdüğü ve troll olarak yerini alan bu coindeki artış herkesi şaşırttı. Son bir yılda 19.097 gibi rekor artışla dikkatleri üzerine çeken Dogecoin, son 1 ayda ise yüzde 561,2 artış gösterdi. Bir başka deyişle Elon Musk'ın başlattığı bu troll akıma katılanlar yaşadı!

2) Cardano

2021 yılının en çok dikkat çeken coinlerinden biri de Cardano oldu. bir yılda yüzde 3,254 oranında artış göstererek dikkatleri üzerine çeken Cardano, 38 milyar dolarlık işlem hacmiyle yatırımcıların yüzünü güldürdü.

3)Binance Coin (BNB)

En büyük kripto para borsalarından Binance'in kendi kripto para birimi olarak piyasaya sürdüğü BNB, 2021 yılında marketin en hızlı büyüyen coinleri arasındaki yerini aldı. Binance, kendi kullanıcıları teşvik etmek ve kripto para birimini desteklemek amacıyla işlemlerde BNB kullanan kişilere komisyon indirimi uygulamaya başladı. Hal böyle olunca da Binance Coin, son bir yılda yatırımcılarına yüzde 3,158 oranında kazandırdı ve 80 milyar dolarlık piyasa değeriyle oldukça değerli bir coin oldu.

6) Ripple

Kripto para piyasasının en başarılı işlerinden biri de Ripple oldu. Özellikle SEC davasında elinin güçlenmesi ile birlikte artışa geçen Ripple, son bir yılda yüzde 579,8 oranında değerlenerek yatırımcılarına bir hayli kazandırdı, şu sıraslar da 1,30 dolar civarında işlem görüyor.

7)Chiliz (CHZ)

Chiliz, genel olarak spor ve eğlence platformlarında kullanılan ve CHZ şeklinde adlandırılan bir dijital para birimi olarak biliniyor. Bu coin ile taraftarlar yalnızca tuttukları takımı desteklemekle kalmıyor, aynı zamanda bazı belirli konular üzerinde oy yetkisine sahip olabiliyor. Bu şekilde taraftarlar yalnızca seyirci olmaktan çıkıp kulübün aktif katılımcıları haline gelebiliyor. Bu da Chiliz'in son 1 yılda değerini 10 kat artırmasının en önemli sebebi oluyor.