Çağımızın modern yatırım aracı olan kripto paralar, her geçen gün daha fazla miktarda ve çeşitle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Öyle ki, şu an itibariyle günümüzde 19,000’den fazla kripto para birimi var ve bu sayı gerçekten de her geçen gün hızla artmakta. Bu ivme ise yatırımcıları daha fazla cezbederek yüksek kar elde etmek için kripto paralara yönlendiriyor. Peki ama 2023 yılında düşük işlem hacimli olmakla beraber çok kazandırması beklene coinler hangileri? Bu içeriğimizde karar vermenize ve araştırmalarınıza yardımcı olmak adına en umut vaat eden coinleri araştırdık. İşte detaylar!

Ethereum

2022 yılında da adından sıklıkla söz ettiren Ethereum (ETH), 2023 yılında da gözde coinlerden birisi olacak gibi görününyor. Ethereum 2.0'ın lansmanı, piyasada yaşanan olumsuzluklara rağmen destek bölgelerinin üzerinde kalması için yeterli gücü verdi. Ethereum (ETH) fiyatı aşağı çekmiş olsa da, bu koşullardaki bir değişiklik fiyatın beklenilen artışı yapmasına neden olabilir.

XRP

Son zamanlarda altcoin fiyatı bir miktar düşüş gösterse de, kriptonun kısa süre içerisinde yeniden toparlanacağına ve yatırımcısına beklediği karı kazandıracağına inanılıyor. Hatta analistlere göre 2023 yılı, XRP için oldukça umut verici bir yıl olabilir.

Binance Coin (BNB)

BNB son zamanlarda yeni zirvelere zorlamakla ve piyasalarda güçlü bir duruş sergilemekle meşgul. Hatta rakip borsaların açık ara üstünde olduğu görülen Binance, önümüzdeki yıl yine güçlü bir ralli potansiyeline sahip başka bir dijital varlık olarak piyasalara çıkmaya hazırlanıyor.

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

Dogecoin (DOGE)

Her ne kadar son dönemde bazı sarsıntılar geçirse de Dogecoin (DOGE) hala daha en büyük 10 kripto para biriminden birisi olmayı başarıyor. Hatta Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasının ardından ayı piyasasında olunmasına rağmen iki kat kazanç yaşanmasına neden olan kriptolardan birisi.

Polygon (MATIC)

Polygon (MATIC) ise genel kripto piyasalarındaki mevcut düşüş koşullarına rağmen oldukça iyi ve umut vaat eden bir durumda görünüyor. 2023'te yatırımcısı için daha iyi kar sağlayacağı düşünülen Polygon'un kendini yeniden 1 dolardaki psikolojik seviyenin üzerine atması da bu yıl için geleceğe daha olumlu bir şekilde bakmasına yardımcı olabilir.