Milyonlarca İstanbullunun toplu taşıma araçlarında her gün kullandığı İstanbulkart, sürekli yeni kampanyalarla kullanıcının karşısına çıkıyor. Son dönemde birçok yeni fonksiyon kazanan İstanbulkart, tüm bu yeniliklerin tanıtımları amacıyla hazırlanan kampanyalarla da gündeme geliyor. İstanbulkart, artık dijital mecrada da varlık gösteren, bir özelliğe sahip. Cep telefonlarından QR Kod sistemi kullanarak ödeme yapılabilen kart, şimdi ilk defa QR kod ile geçiş yapan İstanbullulara 10 geçişten birini ücretsiz olarak sunuyor.

QR kod ile geçiş sisteminin tanıtımı amacıyla başlatılan kampanya, 29 Eylül tarihinde son bulacak. Sürekli olarak kartı kullanan İstanbullular için, Eylül ayında 10 geçiş yapmak oldukça kolay. Kampanya sayesinde, tek geçiş ücretsiz olarak sunuluyor.

İstanbulkart 10 Geçişten Bir Tanesi Ücretsiz Kampanya Detayları

İstanbulkart sahiplerinin bu kampanyanın avantajlarından faydalanabilmesi için, öncelikle cep telefonlarına, İstanbulkart mobil uygulamasını indirmesi gerekiyor. Mobil uygulamada bulunan QR Kod ile geçiş sisteminin aktifleştirilmesi gerekiyor. Ardından İstanbulkartın kişiselleştirilmesi, açık rıza tercihlerinin kabul edilmiş olması ve en az 1 tane ticari elektronik ileti izninin verilmiş olması gerekiyor. Tüm bu ayarları yaptıktan sonra, 29 Eylül tarihine kadar, QR kod sistemini kullanarak 10 defa geçiş yaptığınızda, 1 geçiş ücreti iade ediliyor. 29 Ağustos tarihi itibariyle başlamış olan kampanya, 29 Eylül tarihine kadar devam ediyor.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

İadeler, QR kod ile geçiş yapılmış olan dijital karta yükleniyor. Marmaray, otobüs, metrobüs, metro ve Şehir Hatları geçişlerinde QR kod sistemi kullanılabiliyor.

Kampanyadan Kimler Faydalanabiliyor?

İstanbulkart sahibi olan, İstanbulkart mobil uygulamasını cep telefonuna indirerek, kişiselleştirdikleri dijital kartları olan herkes kampanyadan faydalanabiliyor. Daha önce Dijital kartla geçiş yapmış kullanıcılar, kampanyadan faydalanamıyor. Dolayısıyla ilk defa dijital kart ve QR kod ile ödeme gerçekleştiren kullanıcılar kampanyadan faydalanabiliyor. 29 Ağustos ile 29 Eylül 2022 tarihleri arasında, kampanyadan bir defa ücretsiz geçiş hakkı kazanılabiliyor. Dijital öğrenci kartı sahipleri, dijital öğretmen kartı sahipleri ve dijital normal kart kullanıcılarının, geçiş ödemelerinde farklılıkları olması nedeniyle, dijital kartın sahip olduğu tarifeden 1 geçiş ücreti iadesi yapılıyor. Buna göre öğrencilere 3,74 lira, öğretmenlere 5,49 lira ve tam kart sahiplerine 7,67 lira olarak iade yapılıyor.