Devletin sosyal destek ödemeleriyle ihtiyaç sahibi vatandaşların hayatlarının her alanındaki gereksinimlerine destek olunuyor. Devlet kurumları ve belediyeler şimdi de ihtiyaç sahibi ailelerine üniversitede eğitim gören öğrencileri için maddi destek sağlıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentteki ihtiyaç sahibi ailelerin üniversitede eğitim gören çocukları için 3.200 TL tutarında maddi destek ödemesi yapıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Üniversite Destek Ödemesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi(İBB), sosyal destek programları ile kentteki ihtiyaç sahibi ailelere yardımcı olmaya devam ediyor. Büyükşehir belediyesinin sosyal yardımlar müdürlüğü tarafından yürütülen destek projeleri kapsamında ihtiyaç sahibi hanelere çok sayıda destek yapılıyor. Bu destekler yakacak yardımı, gıda kolisi, giysi kolisi ve daha pek çok farklı şekildedir. Bu destekler arasında ihtiyaç sahibi ailelerin eğitimine devam eden çocuklarının eğitimlerine destek amaçlı sağlanan maddi yardımlarda bulunuyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ilkokuldan, üniversiteye kadar tüm ihtiyaç sahibi ailelerin öğrenimine devam eden öğrencileri için maddi destek ödemesi yapıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde ikamet eden tüm ihtiyaç sahibi ailelerin üniversitede eğitim gören çocukları için 2021-2022 eğitim öğretimi kapsamında 3.200 TL tutarında maddesi destek ödemesi gerçekleştiriyor. Büyükşehir belediyesi tarafından bu eğitim öğretim dönemine yönelik yapılan destek ödemesi iki parti olarak gerçekleştiriliyor. Üstelik büyükşehir belediyesi tarafından gerçekleştirilen üniversite destek ödemesinden, ailesi İzmir’de ikamet eden tüm ihtiyaç sahibi üniversite öğrencileri yararlanabiliyor. Üniversite öğrencisinin İzmir’deki üniversitelerde veya diğer şehirlerdeki üniversitelerde okuması ise fark etmiyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Üniversite Destek Ödemesi İkinci Kısmı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl gerçekleştirilen üniversite destek ödemesi 2021-2022 eğitim öğretim dönemi içinde yapılıyor. Büyükşehir belediyesi tarafından toplamda 3.200 TL olarak gerçekleştirilen üniversite destek ödemesinin ilk kısmı 2021’in Aralık ayında yapılmıştı. 2021 Aralık ayı içerisinde şartlara uygun olan üniversite öğrencileri büyükşehir belediyesinden 1.200 TL tutarında destek ödemesi almıştı.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

İzmir Büyükşehir Belediyesi bu eğitim dönemine yönelik yaptığı üniversite destek ödemesinin ikinci kısmının Mart ayı içerisinde yapılacağını açıkladı. Bu doğrultuda da hak sahibi üniversite öğrencileri için 3.200 TL’lik destek ödemesinin ikinci kısmı olan 2.000 TL tutarındaki ödemeler yapılmaya başlandı.