Ziraat Bankası ülkemizin en büyük bankası olmasının yanı sıra en büyük kamu bankası. Bu özelliği aynı zamanda en fazla sayıda emekli müşteriye sahip olmasına da neden oluyor. Dolayısıyla banka, emekliler için özel koşullar taşıyan birçok ürünü müşterilerine sunuyor. Emeklinin Artısı Kredi Paketi, emekli aylıklarını Ziraat bankası şubelerinden alan müşterilere sunulan ve önemli avantajlar taşıyan bir kredi paketi.

Ziraat Emeklinin Artısı Kredi Paketi, İhtiyaç kredisi ve konut kredisi ürünlerini kapsıyor. Aylıklarını Ziraat bankası şubelerinden alan emeklilerden, kredi kullanırken herhangi bir belge ya da teminat istenmiyor. Başvurularını banka şubelerine giderek yapabildikleri gibi, internet üzerinden de gerçekleştirebiliyorlar.

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Ziraat Emeklinin Artısı Kredi Paketi Limitleri

Emeklinin Artısı Kredi Paketi İhtiyaç Kredisi ürününde bir üst sınır bulunmuyor. Emekli aylığını bankadan alan emekliler, aylıklarının geri ödeme tutarlarının yasal olarak belirlenmiş oranına göre kredi kullanabiliyorlar. Genelde bu tutar aylıklarının yarısı olarak uygulanıyor. Yani 5.000 lira aylık alan bir emekli, aylık geri ödeme tutarı 2.500 lira olan bir kredi kullanabiliyor. Ziraat bankası Emeklinin Artısı

Kredi Paketi Vade Seçenekleri

İhtiyaç kredisinde yasal sınırlar olan 50.000 liraya kadar 36 ay vade, 50.001 ve 100.000 lira arası 24 ay vade ve 100.001 lira ve üzeri kredilerde 12 ay vade seçeneği bulunuyor. Konut kredisindeyse en uzun vade seçeneği 120 ay.

Ziraat Bankası Emeklinin Artısı Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Aylıklarını bankadan alan tüm müşteriler, banka şubelerine başvurabiliyor. İnternet bankacılığı ve mobil uygulama kullanılarak başvuru yapılabiliyor. Bunların yanında bankanın resmi web sitesinde bulunan “ Hemen Başvur” linki aracılığıyla da başvuru yapılabiliyor.

Ziraat Bankası Emeklinin Artısı Kredi Paketi Avantajları

İhtiyaç kredisi için uygulanan faiz oranları, emekliler için özel olarak belirlenmiş. Buna göre 25.000 liraya kadar kullanılan ihtiyaç kredilerinde, emekliler için uygulanan faiz oranı % 1,55 gibi çok düşük bir orana sahip. 25.000 lira üzerinde kullanılan ihtiyaç kredilerinde de yine emekliler için çok uygun bir faiz oranı belirlenmiş. 25.000 lira ve üzeri tutarlarda uygulanan faiz oranı % 1,69 olarak belirlenmiş.