İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) tarafından İstanbul’da sağlık yaşamın teşvik edilmesi için son yıllarda önemli kampanyalar düzenleniyor. Çeşitli organizasyonların yanı sıra İstanbulluların günlük yaşamına da ulaşan kampanyalar İBB tarafından gerçekleştiriliyor. İBB’nin yeni İstanbulkart kampanyasıyla İstanbullular yürüdükçe toplu taşımada ücretsiz geçiş imkanı kazanıyor. İşte İstanbulkart ücretsiz geçiş kampanyasının şartları ve diğer detayları!

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

İstanbulkart Ücretsiz Geçiş Kampanyası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), metropol İstanbul’da vatandaşların sporla iç içe bir yaşam konusunda teşvik edilmesi için çeşitli kampanyalar ve organizasyonlar düzenliyor. İBB tarafından düzenlenen son kampanya ise yürüdükçe toplu taşımada ücretsiz geçiş hakkı kazandıran kampanya oldu. İstanbul’da büyükşehir belediyesinin iştiraki olan BELBİM tarafından geliştirilen “Yürü Be İstanbul” uygulaması ile İstanbullular toplu taşımayı ücretsiz olarak kullanabiliyor.

Yürü Be İstanbul Uygulaması Nedir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilen “Yürü Be İstanbul” isimli uygulama, İstanbulluların günlük yaşantılarında daha fazla yürümelerini teşvik etmeyi hedeflemektedir. İstanbullular, “Yürü Be İstanbul” uygulamasını cihazına indirerek, gün içerisinde atacağı her adımı sayabiliyor ve biriktiriyor. Böylelikle İstanbullular, attıkları her adım ile uygulama üzerinde yer alan bir görevi tamamlayarak, puanlar biriktiriyor. Yürü Be İstanbul uygulamasında biriktirilen puanlar sayesinde ücretsiz toplu taşıma kullanımı da dahil olmak üzere yüzlerce farklı hediyeden birisini alabilme imkanına sahip olabiliyor.

İstanbulkart Ücretsiz Geçiş Kampanyası

İstanbul’da, Yürü Be İstanbul uygulamasını kullananlar, uygulamada yer alan “Var Mısın 50.000 Adım?” görevini yapabiliyor. Uygulamadaki görev kapsamında İstanbullular her hafta 50.000 adım atarak, görevi tamamlayabiliyor. Görev tamamlandığında ise anında İstanbul genelinde 1 adet toplu taşımada ücretsiz geçiş hediyesi kazanıyor. Kampanya kapsamında 1 haftada 50.000 Adım atma görevini tamamlayan ilk 1.000 kişiden birisi olunması gerekiyor. Bu görevi tamamlayan ilk 1.000 kişiden birisi olunduğunda ise yapılacak ilk toplu taşıma geçişi ücretsiz bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Kampanya kapsamında İstanbulkart tek geçişlik İstanbulkart ücreti otomatik olarak İstanbulkart’a yüklenmektedir. Bu yüklemenin tamamlanabilmesi için İstanbulkart sahibinin ulaşım kartını İstanbulkart ödeme veya yükleme noktalarına okutması gerekmektedir. Bunu tamamlayan İstanbulkart sahipleri, toplu taşıma araçlarını ücretsiz bir şekilde kullanabilmektedir.