Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık birçok işlemimizi internet üzerinden yapıyoruz. Özellikle kamusal alana dair ya da bankacılık işlemlerine ilişkin birçok işimizi e - devlet üzerinden gerçekleştirebiliyoruz. E-devlet bugün vatandaşlar açısından birçok devlet hizmetini yapabilmemiz açısından önemli bir platform. T.C. kimlik numarası ve kişiye özel şifre ile girilebilen e-devlet platformu sayesinde yapabileceğiniz işlemlerden birisi de hesapta biriken paralarınızın olup olmadığını öğrenmek. Birçok kişi e - devlet' in bu işlevinden habersiz olsa da, bu portal sayesinde hesapta biriken paralarınızın olup olmadığını öğrenebiliyor, kontrolünü sağlayabiliyor ve hatta çekebiliyorsunuz. İşte detaylar!

Birikmiş Paralarınızı Öğrenin!

Artık gelişen teknoloji sayesinde birçok işinizi evinizden çıkmadan kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bulunduğunuz her ortamdan yapabileceğiniz işlemlerle zamandan kazanarak hayatınızı daha da kolaylaştırabilirsiniz. Bu şekilde kolaylık sağlayan olanaklardan birisi ise e-devlet. E-devlet portalı sayesinde birçok kamusal ve finansal işleminizi kolaylıkla yapabilir evinizden çıkmadan zamandan kazanabilirsiniz. E-devlet sayesinde yapabileceğinizi işlemlerden birisi de hesabınızda biriken para olup olmadığını kontrol etmek. Sisteme giriş yaparak birçok kişinin bilmediği bir işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu işlem, kademeli olarak zorunlu kılınmaya başlanan Bireysel emeklilik sistemi (BES) ile ilgili. Şirketlerde sigortalı olarak çalışmaya başlayan kişilerin zorunlu olarak dahil oldukları ve devletin de buna ekstra katkı koyduğu Bireysel Emeklilik Sistemi ile şahıs ödemelerinde milyonlarca vatandaş para biriktirebiliyor. Biriken bu meblağlar ise her ay maaştan kesinti yapılmak suretiyle gerçekleşiyor.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Biriken Paralarınızı Anında Görebilirsiniz

Bireysel Emeklilik Sistemi üzerinden hesabınızda birikmeye başlayan paraları görmek için sizlere oldukça kolay bir yöntem sunacağız. Bu yöntem için öncelikle bir e - devlet şifrenizin olması gerekiyor. Ardından bireysel emeklilik bakiyenizi sorgulamak için e-devlet sistemine giriş yapmanız gerekir. Giriş yapmak için bilgisayarınız, tabletiniz ya da telefonunuzdan uygulamaya gelerek önce T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girmeniz gerekir. Sisteme bu şekilde giriş yaptıktan sonra arama motoruna “Takasbank” yazarak en üstte açılan sekmeye tıkladığınızda sistemde birikmiş paranız olup olmadığını görebilirsiniz. Eğer sistemde paranız var ise sigorta şirketini arayarak görünen tutarı çekmek için talep oluşturabilirsiniz.