Ekonomideki iniş ve çıkışlar, hayatın her alanında olduğu gibi eğitim sektörünü de ciddi manada olumsuz etkiliyor. Eğitim giderlerinin oluşturduğu maliyet yükünün sürekli arttığı dönemde öğrencilerin eğitimlerini kesintisiz şekilde sürdürebilmeleri için maddi desteğe ihtiyaçları bulunuyor. İşte tamda bu noktada Halkbank, öğrenciler için eğitim kredisi sunuyor. Öğrencilere faiz oranlarının uygulandığı Halkbank eğitim kredisi 100.000 TL veriyor.

Halkbank Eğitim Kredisi Özellikleri

Halkbank, eğitim hayatını sürdüren öğrencilerin tüm eğitim masraflarının karşılanması için oluşan nakit ihtiyacına yanıt veriyor. Halkbank eğitim kredisi kampanyası sayesinde öğrencilerin tüm eğitim giderlerinde kullanılmak üzere tam 100.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlar için avantajlı faiz oranlarında kredi sağlanıyor.  

Halkbank tarafından sunulan eğitim kredisinde 100.000 TL’ye kadar tüm eğitim masrafları için hemen başvuru yapılabilir. Halkbank eğitim kredisi kampanyasında vade seçimini 50.000 TL’ye kadar 36 ay vade için, 100.000 TL’ye kadar ise 24 ay vade için yapabilmek mümkündür. Bu uygulama bankacılık mevzuatı gereğince zorunludur.

Halkbank eğitim kredisinde 100.000 TL’ye kadar olan tüm kredi kullanımında kredi tahsis ücretli ve kredi tahsis ücretsiz olarak iki farklı faiz oranı seçeneği sunulmaktadır. Halkbank 525 TL(100.000 TL için) tutarındaki kredi tahsis ücretini ödemeyi tercih edenlere %1.63 faiz oranı, kredi tahsis ücreti ödemek istemeyenlere ise %1.68 faiz oranı üzerinden kredi veriyor.

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

Halkbank’tan 50.000 TL limitli eğitim kredisi kullanıldığında 262.50 TL tutarında kredi tahsis ücretini ödemeyi tercih edenler %1.63 faiz oranı ile 36 ay için ayda 1947.81 TL ödeme yapabiliyor. Kredi tahsis ücretini ödemek istemeyenler ise %1.68 faiz oranı üzerinden 26 ay için 1966.89 TL taksit ödemesi yapabiliyor.

Halkbank Eğitim Kredisine Kimler Başvurabilir?

Halkbank tarafından sağlanan eğitim kredisi kampanyasından ilköğretim seviyesinden, lise son sınıfa kadar öğrenciler için sağlanmaktadır. İlköğretim ile lise arasında eğitim veren devlet okulu, özel okul, Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) izinli kurslar ve spor okulları gibi kurumların öğrenci velileri eğitim kredisini kullanabiliyor. Ayrıca Halkbank’ın eğitim kredisi ön lisans, lisans, yüksek lisans ve hatta doktora yapan öğrenciler tarafından da kullanılabilmektedir.