Dünyanın en zengini olarak yaptığı her şey ve yaptığı her açıklama gündem olan Ekon Musk, aynı zamanda dünya genelinde büyük etkiler oluşturuyor. Geçtiğimiz birkaç yıldır devam eden Twitter’ ı satın alma çabası, tüm dünyada yakından izlenen bir konu olmuştu. Halen devam eden bu konu, dünya genelinde ilgiyle takip ediliyor. ABD’ nin etkili gazetelerinden biri olan The Washington Post’ un eline ulaşan bazı belgeler, Elon Musk’ ın Twitter’ a sahip olması halinde, hali hazırda çalışan iş gücünün en az % 75’ iyle yollarını ayıracağını gösteriyor.

Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

Elon Musk Teklifi Yeniledi

Twitter’ ı satın almak konusunda ısrarlarına devam eden Elon Musk, birkaç hafta önce yeniden 44 milyar dolarlık teklifini yineledi. Konu ABD gündemi başta olmak üzere, dünya genelinde yakından takip ediliyor. Ortaya çıkan bazı belgeler, bu konunun yine en önemli haberlerden biri olarak gündeme taşınmasına yol açtı. The Washington Post gazetesi, eline geçen belgelere dayandırdığı haberde, Twitter’ ın Elon Musk’ a satış işlemi gerçekleşirse, çalışanların çok büyük bir bölümünün işten çıkarılacağını belirtti.

Belgelerde Musk’ ın Twitter’ a satın aldıktan sonra 7.500 olan çalışan sayısının en az % 75’ inden kurtulmayı planladığını kendisi ifade ediyor. Yatırımcılara verilen konuyla ilgili açıklama da, Musk çalışanların sayısını büyük ölçüde azaltacağını söylüyor.

Musk Satın Almasa da İşten Çıkarmalar Olacak

The Washington Post, bu belgelere ve açıklamalara dayanarak, Twitter’ la ilgili çarpıcı bir çıkarımda da bulunuyor. Twitter eğer Musk tarafından satın alınmasa bile, genel bir işten çıkarma furyası geçirecek gibi görünüyor.

Bu çıkarıma göre Twitter’ ın var olan yönetimi bu şekilde devam etse bile, yılsonuna kadar çalışan sayısının 4’ te 1’ lik bölümüyle yollarını ayıracak. Bu ayrılmanın oluşturacağı maliyetse 800 milyon dolar olarak hesaplanıyor. Post’ un iddiasına göre, bu para çoktan Twitter tarafından hazırlanmış durumda. Uzun süredir gündem olan Twitter ve Musk konusu, 28 Ekim tarihinde çözümlenmesi ve sonunda bu konunun sonuçlanması bekleniyor.