Bugüne kadar milyonlarca kişiyi ev sahibi yapan TOKİ, 2022 yılında da yeni toplu konut projelerine tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle 2022 yılında gayrimenkul sektöründe yaşanan fahiş fiyat artışları karşısında hem dar gelirli hem de orta gelirli vatandaşların ev sahibi olma umudu yine TOKİ oluyor. TOKİ tarafından 81 ilde devam ettirilen toplu konut projelerinden tamamlanalar Eylül 2022 itibariyle satışa sunuluyor. İşte TOKİ tarafından satışa sunulan konutlar!

TOKİ’den Yeni Konut Projeleri

TOKİ, kurulduğu günden beri Türkiye genelinde milyonlarca dar gelirli ve orta gelirli vatandaşın ev sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştürdü. Konut fiyatlarında ciddi artışların yaşandığı 2022 yılında devam eden yeni konut projelerinden tamamlananları da satışa sunuyor. TOKİ, özellikle dar gelirli vatandaşların tıpkı kira öder gibi ev sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştürebilmesine yardımcı oluyor.

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Dar gelirli ve orta gelirli sınıfta bulunan vatandaşların mevcut ekonomik koşullar altında birikim yapabilmeleri olanaksız oluyor. TOKİ ise bu vatandaşların çok cüzi bir ücret ile kira öder gibi ev sahibi olabilme imkanından yararlanabilmesini sağlıyor.

TOKİ Konut Satışı Nasıl Yapılıyor?

Türkiye’nin 81 ilinde toplu konut projeleri yapan TOKİ’nin konut satış ilanlarına yönelik çok ciddi bir talep yoğunluğu bulunuyor. Talebin yüksek olması nedeniyle de TOKİ tarafından adilane bir dağılım için özel modeller kullanılıyor. Buna göre engelli, yetim, dul, gazi ve şehit yakınları için öncelik tanınıyor. Bunun yanı sıra TOKİ tarafından yüksek sayıda talebin olduğu projelere ilişkin olarak kura çekim modeliyle seçim uygulaması yapılıyor. Böylelikle adilane bir seçim modeliyle her vatandaşın TOKİ’nin dar gelirli ve orta gelirli vatandaşlar için yaptığı konut projelerinden yararlanabilmesini sağlıyor.

TOKİ Güncel Konut Satış İlanları

TOKİ tarafından 2022 yılında yapımı tamamlanan veya kısmen tamamlanan projelerdeki konutlar için satış ilanına çıkılıyor. Bu kapsamda 2022 Eylül ayında TOKİ tarafından duyurulan farklı şehirlerden çok sayıda konut satış ilanı bulunuyor. İşte TOKİ 2022 Eylül konut satış ilanlarından birkaçı;

  • Balıkesir Karesi 1.Etap 548 Adet Konut ve 1 Adet 10 Dükkanlı konut projesinde 120 adet konut için satış ilanı yapıldı. Alt ve orta gelir grubuna yönelik olarak gerçekleştirilen satış ilanında kuralı satış modeli yapılacak. Başvurular 05.09.2022 ile 09.09.2022 tarihlerinde alınacak ve 15.09.2022 tarihinde kura çekilişi yapılıyor.
  • Afyon İscehisar İlçesi 2.Etap 213 Adet Konut ve 3 Dükkan konut projesinde 56 adet konut için satış ilanı yayınlandı. Orta gelir sınıfına yönelik olarak kuralı satış gerçekleştirilecek. Başvurular 29.08.2022 ile 09.09.2022 tarihleri arasında alınacak. Kura çekiliş tarihi ise 13.09.2022 olarak açıklandı.