Evde Bakım Aylığı engelli ve bakıma muhtaç olan kişilere veya yakınlarına aylık olarak yapılan bir destek. T.C. Kimlik numarasının son numarasına göre yapılan ödemelerin, bu ayki bölümü 3.340 TL olarak hak sahiplerine yapıldı. Belirli illerde yoğunlaşan ödemeler, her ayın 15’ i ile sonu arasında gerçekleştiriliyor.

İki parça halinde yapılan ödemelerde, kimlik numarasının son rakamı 0,2,4,6,8 olanlar ilk olarak ödeniyor. Kimlik numarasının son rakamı 1,3,5,7,9 olanların ödemeleri ikinci grupta, ayın sonuna kadar yapılıyor. Ödemeler yapıldıktan sonra her ay, yapılan ödemeler ve illerin sayısı paylaşılıyor. Yaşadığımız ekonomik çalkantı sırasında, bakıma muhtaç kişilerin ihtiyaçlarını karşılaması açısından son derece önemli olan ödemeden, milyonlarca kişi faydalanıyor.

Evde Bakım Aylığı Ödemeleri Yapıldı

PTT ve Banka hesaplarına yapılan aylık ödemeler, hak sahiplerinin taleplerine göre istedikleri hesaba yapılıyor. Hak sahipleri ATM kanalıyla aylık ödemelerini istedikleri zaman çekebiliyorlar. Bu ayki ödemeler 15’ inden bu yana, T.C. Kimlik numarasının son rakamına göre hesaplara yapılıyor. Hak sahiplerinin hesaplarına bu ay 3.340 TL olarak aylıkları yatırılıyor.

Evde bakım aylığı hak sahipleri, ödemelerinin yapılıp yapılmadığını e-devlet platformu üzerinden de takip edebiliyor. Hak sahipliği sorgulama ya da aylığın yatıp yatmadığını, e-devlet platformu üzerinden “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” başlığı altından sorgulayabiliyorsunuz.

Evde Bakım Aylığı Hangi İllerde Ödeniyor?

Bugünün tarihi itibariyle, evde bakım aylığı ödemeleri gerçekleştirilen illerin listesi şu şekilde; Batman, Sivas, Osmaniye, Kars, Muğla, Bilecik, Aydın, Rize, Muş, Gümüşhane, Siirt, Aksaray, Ordu, Karabük, Erzincan, İzmir, İstanbul, Denizli, Sakarya, Ağrı, Bursa, Tekirdağ, Balıkesir, Elazığ, Ankara, Mersin, Karaman, Bolu, Adana, Niğde, Bartın, Kırıkkale, Erzurum, Yalova, Mardin, Konya, Afyonkarahisar, Adıyaman, Çorum, Şanlıurfa, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Tokat, Kütahya, Bingöl, Burdur, Manisa, Malatya, Çankırı, Çanakkale, Antalya, Isparta, Gaziantep, Kocaeli, Zonguldak, Uşak, Giresun, Şırnak, Hatay, Kırşehir, Edirne, Eskişehir, Kırklareli, Kastamonu, Van, Yozgat, Kilis, Trabzon.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Evde Bakım Aylığı Ne Kadar?

Evde Bakım Aylığı, bakıma muhtaç olan kişilerin, devlet kurumları yerine, ailelerinin ve yakınlarının yanında, daha iyi ve konforlu şekilde bakılmasını sağlamak amacıyla sunulan bir destek. Her ay düzenli olarak 3.340 TL olarak yapılan ödeme, 6 aylık dönemler içerisinde belirlenen oranlarda ödeniyor.