Ocak ayında hızla ilerlemeye devam ederken, Türkiye'nin pek çok bölgesinde kar ve soğuk hava kendisini iyiden iyiye hissettiriyor. Bu zorlu kış günlerinde yeni yıl ile birlikte elektrik ve doğalgaz fiyatlarına gelen zamlar vatandaşların belini büküyor. Isınmak bile vatandaşlar için lüks haline gelmişken bankalar elini taşın altına koydu ve doğalgaz faturalarında taksitlendirme imkanı sunmaya başladı.

Bugün sizler için Türkiye İş Bankası, TEB, ING'nin sunmuş olduğu doğalgaz taksitlendirme işlemlerini araştırdık.

Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası diğer bankalara kıyasla daha farklı bir çözüm yolu sunuyor, taksitlendirme yerine ilk doğalgaz faturalarınızın ödemesini 3 ay geciktirme şansına sahip oluyorsunuz ancak bu da sadece Türkiye İş Bankası müşterileri için özel olarak oluşturulmuş bir kampanya olarak karşımıza çıkıyor. Eğer sizler de Türkiye İş Bankası’ndan doğalgaz ödemeleriniz için otomatik ödeme talimatı verirseniz, ilk doğalgaz faturanızı 3 ay boyunca erteleyebiliyorsunuz. Bu kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin Türkiye İş Bankası’nın web sitesi ya da İşCep’ten otomatik talimat başvurusu yapması gerekiyor.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

TEB

Başka bir doğalgaz kampanyası ise TEB'ten geliyor, ancak bu kampanya sadece İstanbul'da yaşayan ve İGDAŞ kullanan vatandaşları ilgilendiriyor. Eğer sizler de İstanbul'da ikamet ediyorsanız ve İGDAŞ abonesiyseniz; anında TEB'e başvuru yaparak doğalgaz faturalarınızı 3 taksit imkanı ile ödemeye başlayabilirsiniz. Başvurular ise online kanallar aracılığı ile yapılıyor ayrıca SMS ile de başvuru yapmanız mümkün, bunun için GAZ yazıp 4616‘ya SMS gönderebilirsiniz. TEB’in başlattığı bu doğalgaz kampanyasına katılım için son gün ise 31 Mayıs 2022.

ING

ING'nin doğalgaz kampanyası TEB'le oldukça benziyor. 31 Mayıs 2022 tarihine kadar ING'ye başvuru yapan kişiler İGDAŞ faturalarını tam 3 taksit yaparak rahat bir kış geçirme şansını yakalıyor. ‘BOL GAZ’ yazıp, 2205’e SMS gönderdikten sonra; İGDAŞ veznelerinden ya da igdas.istanbul web sitesi üzerinden doğalgaz faturalarınızı 3 taksitle ödeyebilirsiniz. Bu kampanyadan faydalanmak isteyen kişilerin faturlarını, İGDAŞ vezneleri üzerinden ya da igdas.istanbul web sitesinden ödemesi gerekiyor. Bu sayede kış boyunca rahat bir nefes alabilirsiniz.