Bazı günler hayatın koşturmacası içerisinde makyaja yeteri kadar vakit bulamıyor olabiliriz. Böyle günlerde işe, okula ya da özel bir davete makyaj yapmadan gitmeyi hiçbirimiz istemeyiz. İşte tam bu zamanlarda hayatınızı kurtaracak, işinizi kolaylaştıracak makyaj tüyoları bulunuyor. Hazırsanız hep birlikte göz atalım.

Makyaj yapmaya vakit bulamadığınız ya da hazırlanmak yerine uyumayı tercih ettiğiniz günlerden geçiyor olabilirsiniz. Oysa uzun ve detaylı makyaj hazırlığı alışkanlığınızı bir kenara bırakıp pratik yöntemlere yönelerek makyaj sürenizi oldukça kısaltabilirsiniz. Yazımızda bahsetmiş olduğumuz hızlı ve pratik makyaj tüyolarımız ile makyaj yapmaya vakit bulamadığınız günler geride kalacak.

Fondöten Yerine Nemlendirici

Makyaj yapmaya başlamadan önce cilt bakımını eksiksiz gerçekleştirmek, cilt sağlığı ve makyajın etkisi için oldukça önemli bir adım. Ancak yeteri kadar vaktiniz yoksa cilt bakımı adımını atlayıp yalnızca renkli nemlendirici kullanarak aynı anda nemlendirme ve cilt rengini eşitleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Pratik Eyeliner Tekniği

Makyajın en zor adımlarından biri de çoğu zaman eyeliner sürmek olur. Oysa kredi kartının ucunu gözün bitiminden yukarı doğru konumlandırıp eyeliner çekerseniz kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Küçük Gözler

Gözlerinizi olduğundan küçük göstermek isterseniz beyaz göz kalemini alt kirpik diplerinize uygulayarak zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Toz Yerine Likit

Bazı makyaj malzemeleri hem toz hem de likit formda bulunur. Pratik bir makyaj uygulaması için likit formda olan ürünleri tercih etmelisiniz. Likit ürünler hem kolay uygulandıkları hem de daha kalıcı oldukları için işinizi kolaylaştırabilir.

Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi! Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi!

Doğru Maskara Seçimi

Kirpiklerinizin yapısını ve maskaranın kirpiklerinizdeki etkisini göz önünde bulundurarak doğru maskarayı seçip ilk sürüşte bile istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz. Ayrıca maskaranın kuruması durumunda göz damlası sayesinde maskaranızı tazeleyebilirsiniz.

Oje Sürmek Artık Çok Kolay

Kısa bir süre içinde tırnaklarınızı renklendirmek isteyebilir ama uzun uzadıya bakım yapacak vakti bulamıyor olabilirsiniz. Öyle zamanlarda tırnak kenarlarına vazelin uygulayarak ojenin taşıp tırnak etinde leke oluşturmasını engelleyebilirsiniz. Düzgün bir french yapımı için de paket lastiğini tırnak sınırı olarak kullanabilir, kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Şişkinliklere Çözüm: Buz!

Göz altına uyguladığınız kremleri her zaman buzlukta saklamalısınız. Bu sayede sabahları gözlerinizin şişliğinin inmesini beklemek yerine soğuk göz kremlerini uygulayarak hızlıca şişkinlik problemini çözebilirsiniz.