Merve Dizdar ve Birkan Sokullu'dan Olay Yaratan Masumlar Apartmanı Paylaşımı: "Sabrınız İçin..." Merve Dizdar ve Birkan Sokullu'dan Olay Yaratan Masumlar Apartmanı Paylaşımı: "Sabrınız İçin..."

Müge Anlı, eğitimli bir gazeteci olarak magazin alanında çalışmaya başlamıştı. Televizyon ekranlarına ilk çıkışı da sansasyonel magazin programları sayesinde oldu. Ama 2008'de başladığı ve ilk kez tek başına sunduğu "Müge Anlı ile Tatlı Sert" programının magazinle alakası bile yoktu. Esas başarısı ve Müge Anlı isminin markalaşma süreci de bu programla başladı. Kendisini kayıpları bulmaya ve cinayetleri çözmeye adayan ünlü isim, yaşadıklarına çare bulamayan insanların ilk başvurduğu kişi haline geldi. Özellikle son iki yıldır izlenme rekorları kıran Müge Anlı, program ara verdiğinde bile canla başla çalışıp olaylara çözüm buluyor.

Seyircisini Harekete Geçirdi

Seyircisiyle de arasında ender görülen bir gönül bağı olan Müge Anlı, kitlesini sadece olayları çözmek için değil sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlamak için de yönlendiriyor. Yıllarca uzak durduğu sosyal medyada hesap açtığı anda takipçi rekoru kıran ünlü isim, sevenleriyle birlikte bir de "Müge Anlı ve Dostları" ekibini kurdu ve mobil aşevleri kurmaya başladı. Son hızla çalışmaya da devam ediyorlar!

Kimse Duymamıştı

Yangın

Türkiye'yi günlerdir esir alan orman yangınları herkesin tek konuştuğu konu haline gelmişti. Yardım kampanyaları için seferber olan halk, müthiş bir dayanışma örneği sergiledi. Önceki günden itibaren kontrol altına alınmaya başlayan yangınlar, yağmurun da gelişiyle birlikte bazı bölgelerde tamamen bitme aşamasına geldi. Ama Aydın'da başlayan yangınlar yeni bir felaketin habercisiydi. 

Müge Anlı story

Çoğu insanın Aydın yangınından haberi bile yokken olay yerine desteğe giden ilk ekip "Müge Anlı ve Dostları"ydı. Aşevleri aracılığıyla afetzedelerin yardımına koşan Müge Anlı, bölgenin durumuna dikkat çekmeyi de başardı. Yardımlar artık dolup taşan diğer bölgelere değil, Aydın'a gitmeye başladı. Ünlü ismin duyarlılığı ve sorumluluk sahibi olması yine herkesin gönlünü fethetti.