Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor! Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor!

Sosyal medya platformları arasında en yaygın olanlardan birisi Instagram olarak karşımıza çıkıyor. Dünya ölçeğinde oldukça fazla sayıda kullanıcıya sahip olan Instagram, her geçen gün özelliklerini yenilemeye devam ediyor. Sürekli yenilenen ve bu özelliği ile de özellikle de genç kullanıcıların gönlünü fetheden Instagram son olarak yine bir yenilikle daha karşımızda. Bugün itibariyle devreye sokulan yenilik doğrultusunda kullanıcılar bugün DM kutularında bir farklılıkla karşılaştılar. Bugün kullanıma sokulan yenilikle birlikte ayrıca son dönemlerde oldukça popüler olan BeReal benzeri bir özellik de test edilmeye başlandı. İşte Instagram'ın yeni özellikleri ve bunlara ilişkin detaylar!

DM Kutusunda Notlar

Sürekli yeniliği kendisine motto edinen Instagram'dan bir yenilik adımı daha geldi. Bugün itibariyle Instagram kullanıcılarının DM kutularında notlar özelliği devreye girdi. Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram'ın DM kutusuna giriş yapan kullanıcılar bugün yeni bir sekmeyle karşılaştılar. Notlar şeklinde adlandırılan bu bölümde kişiler mesajlarına not bırakabiliyor. Ayrıca bu notlar sizi takip eden takipçileriniz tarafından da görülebiliyor. Bununla birlikte bu alandaki notlar aynen story'lerde olduğu gibi 24 saat boyunca aktif olarak kalıyor.

Sürekli yeni bir düzenleme yapan ve hız kesmeden yenilenmeyi sürdüren Instagram'ın notlar özelliği içerisinde ayrıca 'arkadaşlar' veya 'yakın arkadaşlar' olarak tercihte de bulunabiliyorsunuz. Bu alanda yeni bir not paylaştığınızda, sizi takip edenler ana sohbet sayfasında bulunan nota dokunarak bu notu yanıtlayabiliyor. Bu şekilde notun kendisini, bir profil fotoğrafını ve kullanıcıyı içeren bir metin giriş kutusu açıyor. Hatta kullanıcının notu ne kadar süre önce paylaştığı da buradan görülebiliyor.

Glimpse Öne Geçmiş Olabilir

Bununla birlikte yine üzerinde çalışılan bir farklı özellik ise "Glimpse" olarka karşımıza çıkıyor. Glimpse özelliği ile hikayelerin paylaşımları esnasında anlık görüntüler ön ve arka kameraların aynı anda çalıştırılması ile meydana geliyor. Daha önce de BeREal'e benzeyen IG Candid Challange adlı bir başka uygulama üzerinde çalışan Instagram, artık bu özellik üzerine çalışmayı durdurmuş durumda. Hatta edinilen bilgilere göre Instagram bu çalışmayı tamamen rafa kaldırıp onun yerine Glimpse özelliği üzerine duruyor da olabilir.