Son günlerde ortaya çıkan skandalların ardı arkası kesilmiyor. Gündemi birkaç gündür meşgul eden bir olay olan, Karabük’ te bir camide görevli olan imamın, eşi tarafından başka bir kadınla hem de cami de basılması skandalı. Karabük’ te bir camide sözleşmeli imam olarak çalışan Yusuf Ziya S.’ nin eşi, yaptığı takiple kocasının camide başka bir kadınla birlikte olduğunu gördü. Bunun üzerine ortaya çıkan olayla ilgili yapılan soruşturmalar kapsamlı olarak devam ediyor. Buna karşın Karabük Valiliği tarafından yapılan açıklamayla, Yusuf Ziya S.’ Nin görevine son verildiği duyuruldu.

Karabük Valiliği Açıklaması

“ Kamuoyu gündemini meşgul eden, ilimiz merkez Sipahiler Köyü Sözleşmeli Camii imam hatibi Y.Z.S. ile ilgili iddialar üzerine Valiliğimizce ivedi olarak mahallinde soruşturma başlatılmış olup, konuyu incelemek üzere murakıp görevlendirilmiştir. Konunun hassasiyetine binaen Diyanet İşleri Başkanlığımızdan Müfettiş talebinde bulunulmuş, başkanlıktan gelen müfettişler tarafından konu tahkik edilmiş ve adı geçen görevlinin 09/12/2022 tarihinde sözleşmesi feshedilerek görevine son verilmiştir. “ şeklinde yapılan açıklamayla, kamuoyu bilgilendirildi.

Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

Neler Yaşanmıştı?

Karabük Sipahiler Köyü Camisinde, sözleşmeli imam olarak çalışan Yusuf Ziya S., namaz saatlerinin dışında da sıklıkla camiye gidiyordu. Bu durumdan şüphelenen eşi tarafından takibe alınan imam, caminin içerisinde bulunan bir odada, başka bir kadınla birlikteyken basıldı. Eşinin şikayeti üzerine olay yerine gelen Jandarma, olay yerinde tutanak düzenledi.
Olayın böylelikle resmi bir şikayete dönüşmesi üzerine, Yusuf Ziya S.’ Nin Kayın babası olan ve aynı zamanda Yeniden Refah partisi Yozgat İl Başkanlığı görevini sürdüren Nihat Kayhan tarafından, Karabük Müftüsü Ercan Aksu’ ya konunun aktarılması sağlandı. Kayhan’ ın Müftü Aksu’ dan, “ Dini nikahları varsa, görevine iade edeceğiz “ şeklinde bir açıklama aldı. Nihat Kayhan bu açıklama sonrasında Karabük Müftüsü Ercan Aksu hakkında “ Görevini kötüye kullanmak, görevi ihmal, şüpheliyi korumak ”iddialarıyla sıç duyurusunda bulundu. Yanı sıra hem Müftü Aksu’ yu, hem de damadı olan Yusuf Ziya S.’ Yi Diyanet İşleri Başkanlığı’ na şikayet etti. Yaşananların kamuoyuna yansıması sonrasında, camide gerçekleştiği iddia edilen çirkin olayla ilgili büyük bir tepki oluştu.